Kinija perima kontrolę  ()

Baltarusija naudoja salvines raketų sistemas „Polonez“, kurias laiko savomis, nors aišku, kad technologijos nėra vietinės.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Polonez“ yra pakankamai pažangi salvinė raketų sistema, tarnaujanti nuo 2014 metų. Tai tikriausiai yra pažangiausias Lukašenkos režimo ginklas, todėl neabejojama, kad Baltarusija jo nesukūrė. „Polonez“ gali naikinti taikinius 200 km atstumu, o štai „Polonez-M“ paleistos raketos gali nulėkti 290 ar visus 300 km. „Polonez“ raketos naudoja palydovinę navigaciją, bet turi ir vidinių sistemų, sumažinančių raketų priklausomybę nuo patikimų išorinių signalų. Sistemai reikia tik 4 žmonių įgulos.

Baltarusija gali girtis, kad „Polonez“ yra vietinės pramonės kūrinys, bet paslapčių čia nedaug. „Polonez“ bandymai buvo atlikti Kinijoje, nes šaudoma kiniškomis A200 ir A300 raketomis. Bet kiniškos ne tik raketos, o ir vidinės „Polonez“ dalys. Tiesa, MZKT-7930 važiuoklė yra tikrai baltarusiška, o to Lukašenkai pakanka, kad „Polonez“ laikytų vietiniu technologijų pramonės pasiekimu.

Geekmaxi 7-ojo gimtadienio išpardavimas! El. dviračiai, el. paspirtukai, energijos stotelės, žaidimų monitoriai ir kt. + įspūdingi prizai
6693 6

„7th Anniversary Sale“

„Lucky Draw“ žaidimas

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „TITAN ARMY P27GR“ - 27 colių, QHD, 180Hz žaidimų monitorius

2) „FOSSiBOT F2400“ - mobili energijos stotelė, 2400W, 2048Wh, LiFePO4

3) „Eleglide M2 (27.5")“ el. dviratis - technologijos.lt komandos išbandytas ir rekomenduojamas

4) „KuKirin G2 Pro“ el. paspirtukas - 2024 metų modelis, 600W, off-road tipo, 58 km, 45 km/h

Išsamiau

Rusijai taip trūksta ginkluotės, kad ji renka viską, prie ko gali pridėti rankas, įskaitant iranietiškas balistines raketas ir Šiaurės Korėjos amuniciją. Rusų generolai tikrai žiūri ir į Baltarusijos „Polonez-M“. Tačiau tie kiniški komponentai yra tikra kliūtis.

 

„South China Morning Post“ rašo, kad Pekinas ir Minskas stengiasi „neperžengti Vakarų raudonųjų linijų kariniame bendradarbiavime tarpusavyje ir su Rusija“. Kinija, kaip tų technologijų, ypač raketų, kūrėja, turi teisę uždrausti tiekti „Polonez“ Rusijai. Ir spėjama, kad Kinija neleistų tiekti šių sistemų, nes nenori per daug įsivelti į Rusijos karą Ukrainoje. Be to, ir pats Lukašenka naudoja savo likusius nepriklausomybės likučius, kad neįsiveltų į karą. Taip, jis leido naudoti Baltarusijos teritoriją karinėms operacijoms, bet baltarusių pajėgos į Ukrainą nesiveržia. Tiesa, Baltarusija Rusijai perduoda sovietinę ginkluotę, bet tai nėra tas pats, kas modernių ginklų tiekimas.

 

Ir tai nėra tik kažkokia graži diplomatija ar paslėpta pagalba Ukrainai. Kinija nenorėtų sulaukti sankcijų ar pasmerkimo. Šiuo metu Kinija stengiasi pasaulyje populiarinti savo taikos planą Ukrainai ir smerkia Vakarų pastangas remti Ukrainą ginklais. Kinija naudojasi proga susikurti taikos nešėjos įvaizdį ir tvirtesnį vaidmenį tarptautinėje arenoje ir bet kokia parama Rusijai tai sugriautų.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(28)
(5)
(23)

Komentarai ()