Jeigu tai įvyks. „Spec. operacijai krachas“  ()

Kremlius tokiam įvykiui nepasiruošęs.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Artimiausiu metu naftos kainos gali nukristi iki 40 JAV dolerių už barelį, o Rusijos biudžeto problemos tiesiog neleis tęsti nei „specialiosios karinės operacijos“, nei apskritai agresyvios ekspansijos politikos.

Pastarosiomis savaitėmis mažėjant pasaulinėms naftos kainoms, OPEC šalys pamažu prieina prie išvados, kad gavybos ir eksporto ribojimo strategija nepasiteisina. Jų taikomi apribojimai nebegali labai padidinti naftos kainų. Tai labai bloga žinia tokioms valstybėms kaip Rusija, kuri beveik visiškai priklauso nuo naftos kainų. 

Apie tai rašo Rusijos ekonomikos analitikas Anatolijus Nesmijanas, teigdamas, kad situacija vystysis pagal Maskvai dar blogesnį scenarijų. 

[Vokietija] Nuostabios lazerinės graviravimo staklės tik 149€! Paskutiniai vienetai (Video, „Algolaser ALM-5BD“)
4345 5

Vokietijos sandėliai

Greitas ir saugus pristatymas

Ribotas kiekis

Puikios savybės

Išsamiau

Pasak jo, artimiausiu metu strategija pasikeis į visiškai priešingą – gamintojai tiesiog panaikins apribojimus ir pradės pardavinėti naftą dideliais kiekiais, nes dabartinėmis sąlygomis deficitiniai naftą išgaunančių valstybių biudžetai auga. 

Tokiu atveju kainos gali nukristi iki 40 JAV dolerių lygio. 

„Kremliui tai gali būti katastrofa, nes jis tikrai nėra pasiruošęs tokiam įvykiui, o svarbiausia – neturi jokių priemonių, kaip nors užglaistyti tokiu atveju kylančias problemas“, – pabrėžia ekspertas. 

 

Pasak jo, D. Trumpo idėja apie 40 JAV dolerių už barelį naftos tik atrodo iliuzinė. „Tačiau iš tiesų D. Trumpas turi galimybių tokį uždavinį išsikelti ir jį išspręsti – žlugdant OPEC+ susitarimų sistemą. Tada iš tiesų naftos kainos žlugs, o Rusijos biudžeto problemos paprasčiausiai neleis toliau tęsti nei „specialiosios karinės operacijos“, nei apskritai agresyvios ekspansijos politikos“, – sakė jis. 

Jei gavybos apribojimai bus panaikinti, nukentės šalys, turinčios žemą technologinę bazę (Venesuela, Nigerija, Rusija, Libija), ir šalys, kurioms taikomos politinės sankcijos (Iranas, Rusija, Venesuela, Libija). Likusios šalys turės privalumą ne pagal kainą, o pagal apimtis. Tai yra rizika, nes niekas negali numatyti, koks galiausiai bus naudos balansas. Tačiau dabartinė padėtis neabejotinai blogėja OPEC+ susitarimo sistemai priklausančioms šalims. Negalima sakyti, kad šis blogėjimas yra didelis, tačiau tokia yra tendencija. 

 

Visi OPEC apribojimai smogia kartelio šalims narėms, o JAV, kurios nedalyvauja jokiuose susitarimuose, bet naudojasi visais privalumais, iš viso to uždirba. O kadangi JAV šiuo metu yra pagrindinė naftos gamintoja, OPEC savo nenaudai sudaro palankiausias sąlygas JAV.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(315)
(8)
(307)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()