„Perėmė Lavrovo slaptų pokalbių kopijas.“ Gali sprogti didžiulis skandalas (1)
Nusprendė „sužaisti“ į priekį.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Politikos apžvalgininkas Rostyslavas Demčukas teigia, kad neseniai nutiko dvi „šnipų istorijos“, kurios turės įtakos prezidento Volodymyro Zelenskio ir Vokietijos kanclerio Olafo Scholzo bei JT generalinio sekretoriaus António Guterreso santykiams.
Pasak jo, V. Zelenskis praėjusią savaitę dalyvavo susitikime „Rammstein“ ir ten kai kurie Ukrainos sąjungininkai perdavė jam JT generalinio sekretoriaus ir Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo slaptų pokalbių kopijas ir turinį. Eksperto teigimu, juose esą buvo kalbama apie lobizmą, tai yra, kad António Guterresas kur nors Vakaruose arba Lotynų Amerikoje atidarytų fiktyvų banką, kuris per SWIFT sistemą galėtų užmegzti ryšius su „Rosselchozbank“ ir taip atnaujinti finansines operacijas su Vakarų partneriais, siekiant apeiti ES ir JAV sankcijas.
|
Pasak R. Demčuko, kad tokia svarbi informacija niekur nedingtų, Vokietijos leidinio „Bild“ žurnalistai „nutekino“ JT vadovo ir V. Putino užsienio reikalų ministro S. Lavrovo susirašinėjimą visoms įmanomoms Vakarų žiniasklaidos priemonėms.
Antroji didelė žuvis, kurią Vakarų žvalgybos tarnybos perdavė Volodymyrui Zelenskiui, buvo slaptos Vokietijos kanclerio Olafo Scholzo ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino derybos. „Kremlius bando paveikti Olafą Scholzą ir deleguoti jį kaip „taikos balandį“, kad jis pradėtų Kyjivo ir Maskvos derybas remiantis naujausiais „Minsko susitarimais“, t. y. Donbasas ir Krymas lieka Rusijos Federacijos sferoje, kaip buvo iki 2022 m.“, – sakė R. Demčukas.
Po to Italijos ministrė pirmininkė Giorgia Meloni pakvietė Volodymyrą Zelenskį dalyvauti tarptautiniame forume „Ambrosetti“. O ten, neįvardydamas pavardžių ir nerodydamas pirštu į Šolcą, Ukrainos prezidentas pareiškė, kad apie jokias taikos derybas su Rusija „Minsko“ ir „Stambulo“ formatais negali būti nė kalbos, priimtina tik „Ukrainos taikos formulė“.
„Po tokių „sprogstamųjų“ dovanų Ukrainos prezidentas, visapusiškai įvertinęs situaciją, nusprendė „sužaisti“ į priekį ir pasaulio žiniasklaidai buvo „nutekintas“ naujas Kyjivo planas, kaip užbaigti karą Ukrainoje iki 2024 m. pabaigos, bet Ukrainos sąlygomis“, – sakė R. Demčukas.
Pagal planą Ukraina nori surengti antrąjį taikos aukščiausiojo lygio susitikimą, kad kuo daugiau šalių darytų spaudimą Rusijos Federacijai ir priverstų ją pasitraukti iš Ukrainos teritorijų.