„Norėjo parodyti Vakarams savo galią.“ Kas nutiko Rusijos laivynui ()
Plaukia branduolinis povandeninis laivas.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusijos gynybos ministerija antradienį paskelbė, kad Rusijos karinis jūrų laivynas pradėjo strategines pratybas Ramiajame vandenyne, Arkties vandenyne, Viduržemio, Baltijos ir Kaspijos jūrose. Oficialiame pranešime pažymima, kad jose dalyvauja 400 karo laivų, įskaitant povandeninius laivus, taip pat 90 tūkst. karių.
Rusijos gynybos ministerija paskelbė, kad per pratybas, be kita ko, bus parodytas Rusijos karinio jūrų laivyno vadovybės pasirengimas valdyti pajėgų grupes, visapusiškai panaudojant tiksliuosius ginklus, taip pat bus plečiamas bendradarbiavimas su šalių partnerių karinėmis jūrų pajėgomis. Gali būti, kad šie manevrai yra būdas parodyti Vakarams, kad Rusijos laivynas, nepaisant pasirodančių pranešimų, vis dar yra geros būklės. Verta priminti, kad panašios pratybos, kuriose dalyvavo apie 300 laivų, vyko šių metų liepos pabaigoje.
|
Rusai ir šį kartą neatskleidė, kurie laivai dalyvauja. Gali būti, kad tai yra Rusijos karinio jūrų laivyno flagmanai. Pavyzdžiui, branduolinis povandeninis laivas „Kniaz Požarskij“. 2024 m. vasario 3 d. iš „Sevmaš“ laivų statyklos Severodvinske išplaukė aštuntasis „Borej“ klasės povandeninis laivas ir penktasis iš patobulinto „Borej-A“ potipio. Šie laivai yra 170 m ilgio, o jų vandentalpa yra maždaug 24 000 tonų. Pagrindinė jų ginkluotė – tarpžemyninės balistinės raketos R-30 „Bulava“, kurios gali nešti iki dešimties branduolinių galvučių.
Rusijos karinis jūrų laivynas turi ir kitų pažangių laivų, įskaitant pasenusį, bet simbolinį lėktuvnešį „Admiral Kuznecov“. Nors jis jau daugelį metų stovėjo laivų remonto bazėje, Maskva paskelbė apie planus statyti jo įpėdinį, kurio koncepcija bus panaši į amerikietiškų laivų. Naujasis lėktuvnešis būtų didelis CATOBAR tipo laivas su branduoline jėgaine. Rusai ketina panaudoti Sovietų Sąjungos karinio jūrų laivyno reikmėms devintajame dešimtmetyje sukurtą modelį, kas leistų paspartinti jo statybą.