Ar ukrainiečiams trūksta įrangos? Iš sandėlių traukia 1960-ųjų griuvenas ()
Naujosios Ukrainos brigados jau gauna labai mažai vertingos vakarietiškos technikos. Jų branduolys – sovietinės arba mažiau vertinamos transporto priemonės, gautos iš Vakarų.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Praėjusį rudenį, kai tik prasidėjo Rusijos puolimas Rytų Ukrainoje, Ukrainos kariuomenė pradėjo formuoti 11 naujų brigadų. Tai buvo sausumos pajėgų skaičiaus padidėjimas maždaug 10 %. Po maždaug šešių mėnesių mokymų jos turėjo būti išsiųstos į frontą.
Tačiau praktiškai šie daliniai yra prastai aprūpinti modernia ginkluote, o tai yra didelė ukrainiečių problema. Kai iš priešakinių linijų teks atitraukti senesnes, geriau aprūpintas brigadas, jų vietą užimsiančios naujos brigados greičiausiai bus gana prastai ginkluotos.
Kaip pažymi Ukrainos pajėgų situaciją stebintis portalas „Militaryland“, tinkamas naujų dalinių aprūpinimas mechanizuota įranga gali būti rimta problema Ukrainai, nes jau dabar trūksta pėstininkų kovinių mašinų.
|
Vienos iš naujųjų padalinių – 154-osios mechanizuotosios brigados – mokymuose matyti šio padalinio naudojamos transporto priemonės.
Brigados branduolys – septintojo dešimtmečio sovietinės pėstininkų kovos mašinos BMP-1, kurios buvo viena pirmųjų šios klasės mašinų istorijoje. Tačiau šiuo metu ji neturi labai didelės kovinės vertės. Labai daug šių mašinų Ukraina gavo iš Lenkijos, kur, deja, jos vis dar yra gausiausios kariuomenės pėstininkų kovos mašinos.
Kitos 154-ojoje brigadoje paplitusios transporto priemonės – nuo 1963 m. gaminami sovietiniai žvalgybiniai automobiliai BRDM-2 ir aštuntojo dešimtmečio pabaigos prancūziški šarvuočiai VAB, kurie pamažu nurašomi iš Prancūzijos ginkluotųjų pajėgų.
Be to, brigada taip pat gavo amerikietišką M-1117 , kuris yra septintojo dešimtmečio šarvuoto automobilio V-100 patobulinimas. Nė viena iš šių transporto priemonių neturi tokios apsaugos klasės, kuri leistų atlaikyti ugnį nuo stipresnių kulkosvaidžių.
154-oji mechanizuota brigada taip pat aprūpinta buvusiomis lenkų 2S1 „Goździk“ savaeigėmis haubicomis, kurių kalibras yra 122 mm. Tačiau šiuo metu jos šaudymo nuotolis yra gana mažas, nes naudojant standartinius šovinius yra maždaug 15 kilometrų.
Gali būti, kad brigada turi ir senesnius iš rusų paimtus tankus T-62 , kurie dėl didžiulių nuostolių grįžo į Rusijos armiją. Šios transporto priemonės šiais laikais pirmiausia tinka naudoti kaip stacionarios gynybinės pozicijos, nors rusai kartais jas ne itin sėkmingai naudoja puolimui.
Iki šiol Ukrainos kariuomenė eksploatavo pažangesnius sovietų tankus, t. y. T-64, kurie sovietmečiu buvo gaminami Charkive, ir T-72, kurių nemaža dalis buvo gauta iš Lenkijos, įskaitant modernizuotą tankų versiją PT-91 „Twardy“.