Naujausi Rusijos naikintuvai iki Ukrainos taip ir nenuskrido. Kas nutiko (Foto, Video) ()
Rusijos oro pajėgos gavo naują penktos kartos naikintuvų Su-57 partiją. Tiksliai nežinoma, kiek šių lėktuvų Rusija jau turi. Kai kuriais skaičiavimais – apie 20. Tik tie nauji orlaiviai turi keistų bruožų.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Su-57 niekada neskrenda į Ukrainos oro gynybos erdvę. Rusija tiesiog bijo, kad Ukraina juos numuš. Su-57 tam yra per brangus, o šių naikintuvų numušimas dar pablogintų jų reputaciją ir tikriausiai kainuotų pardavimus. Rusija teigia, kad Su-57 Ukrainą atakuoja tolimais smūgiais.
Įdomu tai, kad ką tik pristatyti Su-57 neatrodo nauji. Rūdys ant kai kurių variklių komponentų, dulkėmis padengtas gaubtas. Svetainė Tech.wp.pl spėja, kad tai – bandomieji lėktuvai, kuriems dabar pavyko sumontuoti trūkstamas dalis, kad jie taptų tikrais kovai parengtais naikintuvais.
RuAF received a new batch of the Su-57 5th generation fighter jets. pic.twitter.com/tpDPwwSZPq
— 𝔗𝔥𝔢 𝕯𝔢𝔞𝔡 𝕯𝔦𝔰𝔱𝔯𝔦𝔠𝔱△ 🇬🇪🇺🇦🇺🇲🇬🇷 (@TheDeadDistrict) September 12, 2024
|
Su-57 yra naujausias ir technologiškai pažangiausias Rusijos naikintuvas. Jis turėtų būti sunkiai pastebimas radarais, turi pažangiausias elektroninės karybos sistemas. Tai yra Rusijos atsakas į F-22 „Raptor“. Tiesa, rusų lėktuvas yra didesnis.
🇷🇺🚨Russian Aircrafts Manufacturer UAC has handed over a batch of serial fifth-generation Su-57 fighters to the Russian Air Force.#Ukraine #UkraineWar #UkraineRussiaWar #Kursk pic.twitter.com/NHaNzBl9Rf
— Authentic World Updates (@worldupdates245) September 12, 2024
Rusijai neabejotinai sunku vystyti Su-57. Tokiems pažangiems lėktuvams reikia labai aukštos klasės elektronikos, o sankcijos apsunkina jų importą į Rusiją. Be to, turint omenyje, kad Rusija neketina naudoti Su-57 Ukrainoje, galima nuspėti, kad jiems daug labiau apsimoka gaminti pigesnius ir jau naudojamus ginklus. Kam sparčiau gaminti Su-57, jei jis stovės ir rinks dulkes, kai galima tuos pinigus skirti Su-34 gamybai, vystymui ir priežiūrai ir tuos lėktuvus naudoti iš karto?
Panaši istorija, beje, nutiko su rusų pagrindiniu kovos tanku „Armata“. Kaip atskleidė patys Rusijos pareigūnai, šie tankai yra per daug brangūs ir į Ukrainą nevyks (vėlgi, jų sunaikinimas pablogintų eksporto perspektyvas). Taigi, Rusija toliau gamina T-72, T-80 ir T-90 tankus, nes juos gali panaudoti čia ir dabar.