Ukraina prašo „Bell AH-1Z Viper“ sraigtasparnių. JAV turi jų atliekamų. Koks tai orlaivis  ()

„Bell AH-1Z Viper“ yra pažangus šturmo sraigtasparnis, kuris Ukrainai labai praverstų.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2024-09-15 Ukraina prašo „Bell AH-1Z Viper“ sraigtasparnių. JAV turi jų atliekamų. Koks tai orlaivis  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Bell AH-1Z Viper“ – tai pažangus amerikietiškas šturmo sraigtasparnis, naudojamas nuo 2010 metų. Nors tai yra gana naujas modelis, jis buvo sukurtas „AH-1W SuperCobra“ pagrindu. Jei norite palyginimo, „AH-1Z Viper“ yra naujesnis, kiek didesnis ir sunkesnis už garsųjį „Boeing AH-64 Apache“.

„AH-1Z Viper“ priešus ant žemės gali pleškinti pačiais įvairiausiais ginklais. 20 mm automatinė patranka gali naikinti iš lengvai šarvuotas mašinas, bet šis sraigtasparnis į mūšį gali pasiimti ir įvairių raketų. Tai yra didelis, manevringas ir galingas sraigtasparnis, valdomas 2 žmonių įgulos. Nieko keisto, kad Ukraina norėtų tokių ginklų. Ir nėra taip toli nuo jų įsigijimo kaip galite pamanyti.

Tai štai istorija. 2015 metais JAV patvirtino 15 „AH-1Z Viper“ pardavimą Pakistanui. Sraigtasparniai ir jiems skirtos raketos kainavo beveik milijardą dolerių. Tačiau vėliau JAV ir Pakistano santykiai pablogėjo, iš dalies dėl kovos su terorizmu politikos ir vykdymo, ir Pakistanui skirti „AH-1Z Viper“ liko stovėti JAV. 2022 metų pradžioje Rusija pradėjo neišprovokuotą ataką prieš Ukrainą ir Vakarai ėmė ieškoti ginklų, kuriais galėtų sustiprinti Ukrainos gynybą. Slovakija 2022 metais nurašė 13 MiG-29 naikintuvų ir jau kitais metais juos perdavė Ukrainai. Slovakija tai padarė pasitarusi su partneriais ir iš karto gavo pasiūlymą įsigyti 12 „AH-1Z Viper“ sraigtasparnių, kurių, kaip matote, JAV jau turėjo.

Geekmaxi 7-ojo gimtadienio išpardavimas! Monstrinės energijos stotelės, el. paspirtukai, robotai su DI, vaizdo projektoriai ir kt. (Video)
4642 5

„7th Anniversary Sale“

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „Wanbo X5“ - 1080P, 1100 ANSI, WiFi 6, Bluetooth 5.0, Android 9.0 vaizdo projektorius

2) „KuKirin G2“ - 2024 versija, 800W, 48V 15Ah, 55 km, 45 km/h el. paspirtukas

3) „Narwal Freo Z Ultra“ - premjera, robotas dulkių siurblys su DI

4) „Blackview Oscal PowerMax 3600“ - mobili energijos stotelė, 3600W, 3600Wh, LiFePO4

Išsamiau

2023 metais Slovakijai buvo pasiūlyta įsigyti 12 „AH-1Z Viper“ sraigtasparnių ir daug „AGM-114 Hellfire II“ vos už 340 milijonų dolerių – daug mažesnę kainą nei tikroji vertė. Tokia nuolaida neatsirado iš nieko. JAV pasiryžo šiam reikalui skirti 660 milijonų, ES – 213 milijonų, kad tik Slovakija gautų sraigtasparnius pigiau. Ir taip reikalas po truputį judėjo pirmyn, kol šių metų vasarą buvo oficialiai patvirtintas. Tik kaina išsipūtė nuo 340 iki 600 milijonų dolerių. Tai vis tiek yra mažesnė kaina nei tų orlaivių vertė, bet į valdžią atėjus Robertui Fico Slovakija susvyravo.

 

Defensenews.com praneša, kad Slovakija nebenori tų sraigtasparnių ir tą nuolaidą, kurią gavo už MiG-29 atidavimą, mieliau panaudotų pirkdama F-16 naikintuvus. Tuo pat metu tų JAV gulinčių ir šeimininko neturinčių sraigtasparnių prašo Ukraina. Ir prašo nuo 2022 metų.

Ukrainos politikas, parlamentaras Vadimas Ivčenko teigia, kad Ukraina diplomatiniais kanalais JAV prašo tų 12 „AH-1Z Viper“ sraigtasparnių ir nori juos gauti kiek įmanoma greičiau. „Slovakija turėtų nuspręsti, kokios ginkluotės ir technikos reikia jos kariuomenei. O jei sraigtasparnių jiems nereikia, tada jie kuo greičiau turėtų būti pristatyti Ukrainai“, sakė jis.

 

AIšku, reikėtų apmokyti ukrainiečių pilotus, tai šiek tiek užtruktų. Bet tie „AH-1Z Viper“ jau yra pagaminti ir sėdi be darbo. Pakistanas jų negaus, Slovakija, panašu, nenori, todėl Ukraina tikrai jais pasinaudotų. 

„AH-1Z Viper“ yra 17,75 metrų ilgio sraigtasparnis, tuščias sveriantis apie 5,6 tonas. Jo pilotai sėdi vienas už kito, kaip įprasta tokiuose šturmo sraigtasparniuose. Pagrindinio „AH-1Z Viper“ sraigto skersmuo – 15 metrų. Šis orlaivis išvysto maksimalų 411 km/val. greitį. Pagrindiniai „AH-1Z Viper“ ginklai – 20 mm automatinė patranka ir „Hellfire“ oras-žemė raketos. Bet šis sraigtasparnis gali nešti ir oras-oras raketas „AIM-9 Sidewinder“, ir nevaldomas raketas „Hydra 70“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(15)
(1)
(14)

Komentarai ()