Smūgiai 700 km į Rusiją. Atskleista didžiausia karo paslaptis. Ukraina padėkojo Lietuvai  ()

Lietuva toliau padeda Ukrainai judėti link pergalės.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ukrainos gynybos ministras Rustemas Umerovas pranešė, kad Lietuva prisidės prie naujo Ukrainos ginklo gamybos.

„Pradėsiu nuo puikios naujienos: Lietuva skiria 10 milijonų eurų mūsų tolimojo nuotolio pajėgumams finansuoti, įskaitant droną-raketą „Palianica“. Tai – didžiulė parama, padėsianti Ukrainai dar veiksmingiau gintis“, – sakė Umerovas.

„Palianica“ – tai labai slepiamas Ukrainos dronas, pradėtas naudoti šiais metais. Praktiškai visos detalės apie šį droną yra įslaptintos. Net ir nuotraukos, kurias matėte internete, greičiausiai neatspindi tikrosios „Palianica“ išvaizdos. Zelenskis pavadino „Palianica“ droną „naujos klasės ginklu“, mat tai yra kažkas tarp įprasto susinaikinančio drono ir sparnuotosios raketos.

[EU+Kuponas] Lietuvoje taip pigiai nerasite! Rekordinės kainos belaidis dulkių siurblys (Video, „Proscenic P13“)
4318

Rekordiškai žema kaina

Specialus kuponas

Iš Europos greitas ir saugus pristatymas

Sutvarkyti visi mokesčiai

Išsamiau

Aviacijos ekspertas Valerijus Romanenko teigia, kad „Palianica“ tikriausiai yra apie 3,5 metrų ilgio ir skrenda 400-450 km/val. greičiu. Jo nuomone, „Palianica“ veikimo nuotolis turėtų siekti 400-500 km. Tiesa, kiti šaltiniai teigia, kad šis bepilotis gali įveikti ir 600-700 km. Oficialių duomenų nėra ir šie spėjimai yra pagrįsti tik tuo, kad Ukrainos institucijos nurodė, kiek Rusijos aerodromų ir karinių bazių „Palianica“ galėtų pasiekti. Spėjama, kad „Palianica“ kovinė galvutė sveria apie 100 kg.

 

Ukrainiečiai vadina „Palianica“ dronu-raketa. Tai – žodžių žaismas, o ne techninis šio ginklo apibūdinimas. „Palianica“ yra dronas, bepilotis orlaivis. Tiesiog „Palianica“ yra varoma turboreaktyvinių varikliu kaip kokia sparnuotoji raketa, todėl ukrainiečiai sujungė „droną“ ir „sparnuotąją raketą“ ir gavo „droną-raketą“. Tai nėra raketa.

 

Viskas taip slapta, kad net nėra žinoma, ar „Palianica“ buvo panaudota mūšyje. 2024 metų rugpjūčio 24 d. naktį Voronežo srityje sprogo amunicijos sandėlis. Prieš tai danguje rusai girdėjo reaktyvinio variklio garsą. Po to Ukrainos institucijos patvirtino, kad „Palianica“ dronas jau yra naudojamas, bet neatskleidė, ar ta ataka Voronežo srityje buvo „Palianica“ darbas.

Tuometinis Ukrainos skaitmeninės transformacijos ministras Mychailo Fiodorovas teigė, kad vienas „Palianica“ dronas kainuoja mažiau nei 1 milijoną dolerių. Taigi, Lietuva tikriausiai finansuoja maždaug 10 šių bepiločių įsigijimą. Tiesa, kuo daugiau tokių dronų bus gaminama, tuo jie bus pigesni. Galbūt masinė gamyba leistų sumažinti vieneto kainą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(73)
(2)
(71)

Komentarai ()