Smūgiai į Krymo tiltą. „Padaryta žala konstrukcijai.“ Kas vyksta (Foto) ()
Tapo pagrindiniu Ukrainos pajėgų taikiniu.
Visi šio ciklo įrašai |
|
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Nauji palydoviniai vaizdai atskleidžia nuolatines Rusijos pastangas sustiprinti Krymo tiltą, kad būtų galima apsisaugoti nuo Ukrainos karinio jūrų laivyno atakų.
Krymo tiltas, veikiantis nuo 2018 m., yra gyvybiškai svarbus Rusijos karinei logistikai okupuotame Kryme ir pietų Ukrainoje. Kaip svarbausias rusams tiekimo kelias, jis tapo pagrindiniu Ukrainos pajėgų taikiniu.
Du dideli išpuoliai 2022 m. spalį ir 2023 m. liepą smarkiai apgadino tilto kelio atkarpą ir sutrikdė Rusijos tiekimo linijas.
Nuotraukose matyti polių kaltuvai, lygiagrečiai tiltui į jūros dugną kalantys metalinius ar gelžbetoninius polius. Jau matosi polių eilė kartu su plūduriuojančiais kranais, skirtiems sunkiems kroviniams. Šios naujos konstrukcijos tęsiasi nuo Kerčės sąsiaurio pusės Juodosios jūros link, papildydamos priešingoje pusėje anksčiau įrengtas pontonines konstrukcijas.
|
Ukrainos karinio jūrų laivyno atstovas Dmitrijus Pletenčukas pranešė, kad Rusijos pajėgos tiltui apsaugoti dislokavo pažangias oro gynybos sistemas, įskaitant S-500, S-400, S-300 ir „Pancir-S1“.
Pranešama, kad birželio pabaigoje Rusija prie tilto pridėjo antrąją užtvarų liniją, kurią sudaro 21 barža. Pastaraisiais mėnesiais prie tilto pamatų taip pat buvo statomos, atrodo, prieplaukos.
Nors kai kurie šaltiniai spėlioja apie naujo tilto į Krymą galimybę, atsižvelgiant į esamai konstrukcijai padarytą žalą, kiti teigia, kad šiais įtvirtinimais siekiama apsiginti nuo galimų Ukrainos atakų, ypač tų, kuriuose naudojami karinio jūrų laivyno dronai.