Turi labai didelių problemų su kariais. Ką skelbia Budanovas ()
Nuolatiniai smūgiai į Rusijos teritorijas demoralizavo jos piliečius.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusija turi ekonominių ir kovinių pajėgų formavimo problemų, vis labiau pasikliauja užsienio karinėmis atsargomis, galbūt svarsto galimybę skelbti mobilizaciją, rašoma ISW tekste.
Rusija siekia ryžtingos pergalės Ukrainoje iki 2026 metų, teigiama Karo studijų instituto (ISW) ataskaitoje, kurioje cituojamas Ukrainos šnipų vadovas.
Ukrainos vyriausiosios karinės žvalgybos valdybos (GUR) vadovas generolas leitenantas Kyrylo Budanovas rugsėjo 15 d. Kyjive vykusiame 20-ajame Jaltos Europos strategijos susitikime paskelbė, kad Kremlius 2025-uosius laiko esminiais metais. K. Budanovas pareiškė:
„Nesugebėjimas užsitikrinti pergalės Ukrainoje iki 2026 m. pradžios pakenks Rusijos siekiui išlikti pasauline supervalstybe ateinančius 30 metų“.
|
GUR vadovas pažymėjo, jog Rusija prognozuoja, kad iki 2025 m. vidurio pablogės jos ekonominė ir socialinė-politinė padėtis, taip pat išaugs karių verbavimo sunkumai. K. Budanovas pabrėžė, kad Rusijos kariuomenei šiuo metu trūksta personalo ir mažėja naujų savanorių.
To įrodymai yra akivaizdūs, nes labai padidėjo vienkartinės išmokos pagal sutartį kovojančiam kariniam personalui. ISW praneša, kad 2024 m. mažiausiai 36 Rusijos federaliniai subjektai padidino sutartininkams vienkartines išmokas, o mažiausiai 11 federalinių subjektų pasiūlė milijoną rublių (11 000 USD) ar daugiau.
K. Budanovas taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad Ukrainos įsiveržimai į Kursko sritį ir nuolatiniai smūgiai į RF teritorijas demoralizavo jos piliečius ir sugriovė visuomenės tikėjimą apie Rusijos nenugalimą.
ISW vertinimas rodo, kad šios didėjančios problemos gali priversti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną priimti kritišką sprendimą: arba pradėti kitą rizikingą ir prieštaringą mobilizaciją, arba sumažinti kovinių operacijų Ukrainoje intensyvumą. Vis dėlto ISW pažymi, kad V. Putinas ir toliau nesiryžta skelbti dar vienos dalinės mobilizacijos, bijodamas šalyje kilsiančio nepasitenkinimo.
Ataskaitoje pabrėžiama didėjanti Rusijos priklausomybė nuo užsienio partnerių, ypač Šiaurės Korėjos, siekiant patenkinti savo karybos poreikius. K. Budanovas pabrėžė Šiaurės Korėjos, kaip įtakingiausios Rusijos karinės sąjungininkės, vaidmenį ir pažymėjo, kad jos artilerijos amunicijos tiekimas daro tiesioginį ir greitą poveikį karo dinamikai.
GUR viršininko pavaduotojas generolas majoras Vadymas Skibitskis 2024 metų sausį pareiškė, kad Rusijos gynybos pramonės bazė negali pagaminti pakankamai artilerijos amunicijos, kad išlaikytų Rusijos ugnies greitį. Pranešama, kad nuo 2023 metų rugsėjo iki lapkričio Šiaurės Korėja Rusijai pristatė milijoną artilerijos sviedinių, o iki 2024 metų birželio šis skaičius išaugo iki 4,8 milijono vnt.
ISW ataskaitoje daroma išvada, kad Rusija greičiausiai susidurs su nykstančiomis ginklų ir įrangos atsargomis ir stengsis kompensuoti šį trūkumą, nebent ji negalės apeiti Vakarų sankcijų ir žymiai išplėsti savo įsipareigojimus su užsienio partneriais, kad gautų pakankamai karinės įrangos, sudedamųjų dalių ir dvejopo naudojimo prekių.