„Kelia siaubą net rusų propagandai.“ Ukrainiečiai užpylė rusus skystu metalu (Video)  ()

Šiurpą keliantis ukrainiečių ginklas yra paprastesnis nei atrodo.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusijos žiniasklaida yra linkusi nuvertinti Ukrainos gynėjų naudojamus ginklus. Vakarietiška technika jiems atrodo silpna, ukrainiečių išradimai – beviltiški, mažieji dronai-kamikadzės – nereikšmingi viso karo kontekste. Tačiau net ir Rusijos žiniasklaida pripažįsta, kad dronai-drakonai jiems kelia siaubą.

Dronai-drakonai – tai bepiločiai su specialiais, kuriuose vyksta termitinė reakcija. Jie iki 2500°C temperatūros skystu metalu užlieja rusų pozicijas. Iš toliau atrodo, kad tai – skraidantis liepsnosvaidis. Arba, jei turite daugiau fantazijos, koks nors slibinas iš pasakų. Tas skysto metalo dušas degina rusų pozicijas. Tie karšti metalo lašai lengvai skverbiasi į medines ar metalines amunicijos dėžes, kiaurai lyja per automobilių kėbulus. Rusai stengiasi slėptis žeminėse, kurios padeda, jei turi gerą stogą, bet viskas, kas yra nepridengta, būna sudeginama ir sunaikinama.

[EU+Kuponai] Žaidimų monitorių premjera! Vienų geriausių pasaulyje naujienos už beprotiškas kainas
3390 1

„TITAN ARMY“ žaidimų monitorių premjera!

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

2 metų garantijos

1) „TITAN ARMY P2510G“ - 24,5 colių, FHD, 180Hz žaidimų monitorius

2) „TITAN ARMY P2710S“ - 27 colių, QHD, 240Hz žaidimų monitorius

3) „TITAN ARMY P32A2S2“ - 32 colių, QHD, 240Hz žaidimų monitorius

Išsamiau

Dronų-drakonų privalumas yra tai, kad jiems nereikia lįsti tarp medžių šakų – skystas metalas randa kelią žemyn. Be to, vienas dronas gali sudeginti ilgą apkasų juostą, kai įprastas dronas-kamikadzė sprogsta tik vienoje vietoje. Rusai negali gesinti tų metalo lašų vandeniu, nes jie yra per karšti ir tai gali sukelti garų sprogimą.

Kaip ukrainiečiai sukūrė šį įdomų ginklą? Iš tikrųjų, tai nėra sudėtingas išradimas. Termitinį mišinį gali sudaryti skirtingai metalai ir oksidai, bet dažniausiai tam naudojamos smulkios aliuminio dulkės ir geležies oksidas. Termitinius užtaisus kariai naudojo dar Antrajame pasauliniame kare. Kartais taip buvo neutralizuojama karinė technika – termitinė reakcija haubicos vamzdį per kelias akimirkas gali sugadinti nepataisomai. Be to, kartais termitinė reakcija naudojama geležinkelio bėgių suvirinimui ir kitose pramonės srityse.

 

Ukraina yra didelė pramoninė valstybė, turinti ir stiprų metalurgijos sektorių, bet termitinės reakcijos yra žinomos visur. Sunkiausia tikriausiai buvo išmokyti droną uždegti termitinį mišinį, nes tam reikia gana aukštos temperatūros, bet ir tai yra išsprendžiama problema.

Įdomu, kad rusai labai skundžiasi šiais dronais ir vadina tai „nacių išradimu“, nors patys termitiniais užtaisais 2022 metais atakavo „Azovstal“ gamyklą Mariupolyje.  

 

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(30)
(0)
(30)

Komentarai ()