„Apginti Ukrainos gyventojus.“ Armija kirto sieną. Ką daro Lenkija  ()

„Visa tai yra tas pats baisus monstras.“


Andrzejus Duda
Andrzejus Duda
© Radosław Czarnecki, CC BY-SA 4.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Andrzej_Duda_podczas_kampanii_prezydenckiej.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda nubrėžė ryškią paralelę tarp sovietų invazijos į Lenkiją 1939 metais ir Rusijos tebesitęsiančios agresijos Ukrainoje, palygindamas Katynėje įvykdytus žiaurumus su pastarojo meto siaubu Bučoje.

Rugpjūčio 14 d. Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda Varšuvoje paminėjo 1917–1921 m. Ukrainos Liaudies Respublikos karius, 1920 m. žuvusius kovoje su bolševikų pajėgomis. 

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda palygino sovietų agresiją prieš Lenkiją su Rusijos karu Ukrainoje, teigdamas, kad Katynėje įvykdyti nusikaltimai yra panašūs į neseniai įvykdytus žiaurumus Bučoje, rašo „UkrInform“.

[Vokietija] Įspūdingas šviestuvas tik 45,99€. Puikus namams ir darbo vietai („Andoer HD-M2X“)
1479

Vokietijos sandėliai

Greitas ir saugus pristatymas

Ribotas kiekis

Puikios savybės

Išsamiau

Pagal Ribentropo-Molotovo paktą, pasirašytą su Vokietija, Raudonoji armija Lenkijos sieną kirto 1939 m. rugsėjo 17 d., pretekstu ginti Vakarų Ukrainos ir Baltarusijos gyventojus.

„To pasekmė buvo Katynė ir sovietų valdžios įvykdytas lenkų karininkų nužudymas. Tai buvo šimtai tūkstančių žmonių, netekusių namų, kurie pradėjo savo „Rytų Golgotą“: trėmimus į Sibirą, sovietų komunistų persekiojimą“, – pabrėžė A. Duda.

Tai Lenkijos prezidentas pasakė, padėdamas vainiką prie paminklo žuvusiems ir nužudytiesiems Varšuvoje.

Jis pabrėžė, kad tai buvo „tamsiausi metai“ Lenkijai praėjusį šimtmetį, kai po karo Lenkija atsidūrė sovietų įtakos zonoje, o Rusijos kariuomenė iš Lenkijos pasitraukė tik 1993 m.

 

A. Duda pabrėžė, kad dabartinė Rusijos agresija prieš Ukrainą ir rusų nusikaltimai, tokie kaip Bučoje, „labai primena Katynės metodą, kai žudomi bejėgiai žmonės surištomis rankomis už nugaros“.

„Mes, lenkai, tai puikiai žinome ir puikiai suprantame, kaip šiandien kenčia ukrainiečiai, todėl norime padėti savo kaimynams ukrainiečiams. Tikimės, kad Rusijos imperializmas nenugalės ir Vakarų bendruomenė, kuriai mes priklausome, drąsiai, drąsiai ir ryžtingai stos prieš Rusijos imperializmą ir šiandien palaikys ukrainiečius ginant tėvynę nuo Rusijos agresijos“, – sakė A. Duda.

 

Jis pažymėjo, kad istorija rodo, jog nesvarbu, ar tai būtų caro, sovietų ar Rusijos valdovo Vladimiro Putino imperializmas, „visa tai yra tas pats baisus monstras“.

„Tai tas pats Rusijos kolonializmo modelis, dominavimas prieš kitas tautas, jų teritorijų, gamtos išteklių užgrobimas, išnaudojimas, pavergimas, savo ideologijos primetimas, tai, ką jie vadina „Russkij Mir“, kurio mes nenorime“, – pabrėžė A. Duda. 

Jis pabrėžė, kad Lenkija priklauso Vakarų kultūros ratui. Todėl lenkai „užstojo ir užstos tuos, kurie ginasi nuo RF dominavimo ir Rusijos kultūrinių modelių primetimo“, t. y. Ukrainą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(14)
(0)
(14)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()