Fronte neteko milijono karių. Dar šimtai tūkstančių pabėgo. Kas nutiko  ()

Katastrofiškas poveikis.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Nuo karo pradžios Ukrainos kariuomenės ir Rusijos Federacijos armijos nuostoliai siekia apie milijoną žmonių. Taip teigia „The Wall Street Journal“ (WSJ).

Remdamasis šaltiniais, leidinys pažymi, kad Ukrainos nuostoliai galėjo būti 80 tūkst. žuvusiųjų ir dar 400 tūkst. sužeistųjų. Tuo pat metu, Vakarų žvalgybos skaičiavimais, Rusijos armija per 2,5 metų trukusį karą neteko beveik 200 tūkst. žuvusiųjų ir apie 400 tūkst. sužeistųjų.

„Šie nuostoliai kelia problemų Rusijai, kuri, naudodama prastai apmokytų karių bangas, bando žengti į priekį Rytų Ukrainoje, kartu bandydama pasipriešinti neseniai įvykusiai Ukrainos invazijai į Kursko sritį. Tačiau jie daro didelę žalą Ukrainai, kurios gyventojų skaičius yra mažiau nei ketvirtadalis milžiniškos kaimynės gyventojų“, – pažymi leidinys.

[EU+Kuponai] Mažiausios kainos šiais metais! Žaidimų kėdės su masažo funkcija, išmanieji laikrodžiai, PC, vaizdo projektoriai ir kt. (Video)
5636 2

Specialus rinkinukas

Mažiausios kainos šiais metais

Kuponai

Galioja iki 2024-09-30

Labai ribotas kiekis

Iš Čekijos/Kinijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „Douxlife GC-RC03“ - žaidimų kėdė su masažo funkcija

2) „BlitzWolf BW-V5“ - 1080P vaizdo projektorius

3) „Ninkear A16 Pro“ - 32GB+1TB, 2,5K ekranas, Win 11 OS

4) „BlitzWolf BW-AT4“ - naujausias kompanijos išmanusis laikrodis

5) „MUDIRO EW-S03“ - 500W aukšto slėgio plovimo įrenginys

6) „Uperfect Δ / Delta“ - sulankstomas dvigubas monitorius

Išsamiau

WSJ pažymi, kad augantis aukų skaičius abiejose pusėse turės ilgalaikį poveikį šalims, kurios su mažėjančiu gyventojų skaičiumi kovojo dar karo.

Viena iš Rusijos invazijos 2022 m. priežasčių buvo bandymas padidinti Rusijos gyventojų skaičių ukrainiečiaisPer pastarąjį dešimtmetį dėl Rusijos invazijos ir teritorijų okupacijos Ukraina neteko mažiausiai 10 mln. žmonių, kurie liko okupuotose teritorijose arba tapo pabėgėliais. 

V. Putino tikslas buvo spręsti Rusijos demografinio nuosmukio problemą, todėl siekdamas šio tikslo Kremlius pradėjo okupuotų teritorijų rusifikavimo kampaniją. Jos metu buvo grobiami vaikai ir ukrainiečiams išduodami rusiški pasai. V. Putinas ne kartą pareiškė norįs grąžinti Ukrainą į Maskvos kontrolę, atmesdamas ukrainiečių tapatybę ir valstybingumą.

 

Savo ruožtu po 2022 m. vasario 24 d. iš Rusijos išvyko daugiau kaip 600 000 žmonių, daugiausia jaunų ir perspektyvių specialistų. Be to, nuo visiškos invazijos Rusijoje pradžios gerokai sumažėjo arba visiškai sustojo darbuotojų migrantų srautas. Tai dar labiau padidino darbo jėgos trūkumą Rusijoje.

Rusijos puolimas turėjo katastrofišką poveikį Ukrainos gyventojams. 2001 m. surašymo metu buvo suskaičiuoti 48 mln. gyventojų. Pasak Ukrainos demografų ir vyriausybės pareigūnų, 2022 m. pradžioje, prieš Rusijos invaziją, šis skaičius sumažėjo iki 40 mln. Nuo karo pradžios 2022 m. vasario mėn. iš Ukrainos išvyko daugiau kaip 6 mln. žmonių, JT duomenimis, o Rusija užgrobė naujų žemių, todėl bendras gyventojų skaičius Kyjivo kontroliuojamoje teritorijoje sumažėjo iki 25 – 27 mln.

 

Ptuchos vardo demografijos instituto tyrėjas Oleksandras Gladunas apskaičiavo, kad Ukrainoje iki visiškos invazijos gyveno 42 mln. žmonių, o po jos - apie 29 mln.

„Poveikis gali būti ilgalaikis. Kartu su karių mirtimis iki žemiausio užfiksuoto lygio Ukrainoje sumažėjo ir gimstamumas: vyriausybės duomenimis, per pirmąjį šių metų pusmetį mirė tris kartus daugiau žmonių nei gimė. Per šį laikotarpį užfiksuota apie 250 tūkst. mirčių ir daugiau kaip 87 tūkst. gimimų, t. y. 9 proc. mažiau nei per tą patį laikotarpį pernai“, – pažymi WSJ.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(8)
(2)
(6)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()