„Tankai T-55 ir T-72, „Pancir“, raketos...“ Masinė ataka. Karšti įvykiai ()
Artimuosiuose Rytuose karšti įvykiai.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
2024-ųjų rugsėjo 17-osios vakarą pirmą kartą pasirodė pranešimai, kad staiga masiškai pradėjo sprogti pranešimų gavikliai (peidžeriai, pager), naudojami teroristinės organizacijos „Hezbollah“ narių.
Ir tada atsirado papildomų duomenų, kad tai buvo Izraelio „Mossad“ specialiosios operacijos rezultatas, dėl kurio iš karto nukentėjo keli tūkstančiai teroristų, dalis kurių žuvo.
2024 metų rugsėjo 18 dieną ši speciali operacija prieš „Hezbollah“ tęsėsi, o dabar tarp šios organizacijos narių ėmė sproginėti ne tik pranešimų gavikliai, bet ir racijos, mobilieji telefonai bei kitos elektroninės komunikacijos priemonės.
|
Be jokios abejonės, šie įvykiai pirmiausia turėtų būti vertinami kaip asimetriško priešo pajėgumų „nutraukimo“ pavyzdžiu visapusiško karo grėsmės fone, panaudojant specialiųjų tarnybų „chirurgines“ galimybes.
Negana to, verta dar kartą pabrėžti, kad ši operacija prieš „Hezbollah“ vyko atsižvelgiant į tai, kad pasaulyje kalbama apie galimą naują šios teroristinės organizacijos „didįjį karą“ prieš Izraelio valstybę.
Tačiau ši istorija gali turėti savo „atvirkštinę“ pusę, kuri gali atrodyti ne tokia patraukli. Būtent Izraelis buvo priverstas leistis į tokią operaciją dėl to, kad pats „Hezbollah“ turi objektyviai didesnius pajėgumus vykdyti mūšius prieš Izraelį nei tas pats „Hamas“.
Be to, kalbant apie Libano grupuotę, kalbama apie didelį kiekį sunkiosios ginkluotės, kuri gali sukelti didelių problemų Izraelio gynybos pajėgoms (IDF) didelio masto karo veiksmų atveju.
Viešai prieinamos nuotraukos patvirtina, kad ši grupė disponuoja T-55 ir T-72 tankais, gautais iš Basharo al-Assado režimo Sirijoje, taip pat turi tam tikrą skaičių pėstininkų kovos mašinų. Be to, taip pat teigiama, kad gali būti, kad „Hezbollah“ disponuoja net Rusijos oro gynybos sistemomis „Pancir“ ir „Buk“.
„Hezbollah“ raketų arsenalas vertinamas 120 000–160 000 vienetų, tačiau šie skaičiavimai apima visas įmanomas kategorijas – nuo nevaldomų raketų, kurių nuotolis yra 4 kilometrai, iki net operatyvinių-taktinių balistinių raketų „Scud“.