„Ukraina karo nelaimės.“ Vokietija nuleido rankas. „Ji bus kitas rusų taikinys“ (1)
Pasisako už karinės paramos Ukrainai nutraukimą.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusijos propaganda ir karinės paramos Ukrainai priešininkai Vokietijoje susilaukia rėmėjų dėl įsisenėjusių vidaus problemų ir nepakankamų koalicinės vyriausybės paaiškinimų, kodėl itin svarbu remti Ukrainą, sakė Vokietijos užsienio santykių tarybos tyrėja Anastasija Pochumban (DGAP), rašo „Ukrinform“.
Rugsėjo 1 d. dviejose rytų Vokietijos žemėse – Saksonijoje ir Tiuringijoje – įvyko vietos rinkimai, rodantys populistų įtakos augimą. Kitais metais vyks federaliniai Bundestago rinkimai.
A. Pochumban teigimu, kai kurių rinkėjų Vokietijoje perėjimas prie dešiniųjų partijų prasidėjo 2015 m., kai plūstelėjo pabėgėliai iš Sirijos. Padėtis dar labiau paaštrėjo dėl nuo karo bėgančių ukrainiečių. Vokietijos valdžia nepakankamai paaiškino Ukrainos pasipriešinimo svarbą ir Rusijos agresijos ekonominį poveikį.
|
„Tokia situacija sukuria erdvę Rusijos propagandai, tokiai kaip „dabar mokame už karą“, „Ukraina karo nelaimės“, „manau, kad mums nereikia visų šių migrantų iš Ukrainos“. Nepakako paaiškinimų, kodėl Ukraina yra svarbi, kodėl labai svarbu teikti paramą ir kokios būtų pasekmės, jei parama nebus suteikta“, – pabrėžė A. Pochumban.
Ekspertė atkreipė dėmesį, kad dvi Vokietijos partijos – „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) ir Sahra Wagenknecht aljansas (BWS) – pasisako už karinės paramos Ukrainai nutraukimą. Ji paragino daugiau dėmesio skirti S. Wagenknecht aljansui, nes jis patinka daugeliui rinkėjų ir sulaukia palaikymo, ypač tarp jaunimo.
„Man sunku pasakyti, ką Ukraina gali padaryti, nes tai yra vidinė Vokietijos problema. Ukraina yra išorinis veiksnys, išryškinantis jau esamas problemas. Jau būta daug pasisakymų ir paaiškinimų, bet reikia dirbti pačioje Vokietijoje“, – pridūrė A. Pochumban.
Rugsėjo 17 d. Moldovos partnerystės platformos konferencijoje Kišiniove Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock pareiškė, kad Moldova gali tapti kitu Rusijos taikiniu, jei Ukraina pralaimės vykstantį Rusijos ir Ukrainos karą.