Visiškas fiasko. „Tai jau ketvirtas!“ Skamba visame pasaulyje (Foto)  (1)

Kremliaus bandymas pademonstruoti Vakarams savo karinę galią žlugo.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Atrodo, kad Rusija turi didelių problemų dėl tarpžemyninės balistinės raketos RS-28 „Sarmat“ (ICBM) projekto. Tai jau ketvirtas nesėkmingas išbandymas.

OSINT ekspertai atkreipė į tai dėmesį ištyrę palydovinius bandymų aikštelės, esančios netoli Plesecko kosmodromo (Archangelsko sritis, Rusijos Federacija), nuotraukas. Apie nesėkmingą bandymą parašė MeNMyRC apžvalgininkas savo X paskyroje.

[EU+Kuponas] Lietuvoje taip pigiai nerasite! Rekordinės kainos belaidis dulkių siurblys (Video, „Proscenic P13“)
4148

Rekordiškai žema kaina

Specialus kuponas

Iš Europos greitas ir saugus pristatymas

Sutvarkyti visi mokesčiai

Išsamiau

Ekspertas aptiko milžinišką sunaikinimą Plesecko poligono vietoje, kur buvo išbandyta rusiška „Sarmat“. Sprendžiant iš filmuotos medžiagos, raketa net nepakilo.

„Akivaizdu, kad RS-28 „Sarmat“ bandymai baigėsi visiška nesėkme. Raketa detonavo šachtoje, palikdama didžiulį kraterį ir sunaikindama bandymų aikštelę“, – rašė MeNMyRC.

 

Ekspertas atkreipė dėmesį į tai, kad bandymų aikštelėje taip pat buvo 4 gaisrinės mašinos, kurios po „Sarmat“ sprogimo greičiausiai bandė gesinti kilusį miško gaisrą.

Jis patikslino, kad raketos sprogimas galėjo įvykti dar prieš pradedant bandymus degalų papildymo metu.

 

Pirmieji ir vieninteliai sėkmingi „Sarmat“ bandymai įvyko 2022 metų pavasarį. Nuo tada kūrėjai sėkmę bandė pakartoti dar keturis kartus, tačiau viskas baigėsi nesėkme.

Nepaisant nesėkmių, Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas nuolat giriasi „Sarmat“ ir žada, kad raketa tuoj bus pradėta eksploatuoti. Jis tai pavadino vienu pagrindinių Rusijos branduolinio arsenalo komponentų. Savo kreipimesi į Federalinę asamblėją 2018 m. Putinas netgi sakė, kad naujoji raketa gali „įveikti bet kokias esamas ir būsimas priešraketinės gynybos sistemas“, todėl ji yra unikali savo klasėje.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(97)
(3)
(94)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (1)

Susijusios žymos: