F-16 pradėjo kelti siaubą. Rusai siunčia „Buk-M2“. „Kai pasirodo, turime palikti ir bėgti“  ()

Vienu metu gali smogti keliems taikiniams.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Karo eksperto Sergejaus Kovalio komentaras.

F-16 naikintuvai, kurie buvo perduoti Ukrainai, nėra nauji, tačiau buvo modernizuoti. Didžioji dalis F-16AM ir F-16BM lėktuvų buvo pagaminti 1970-1980 m., o 1990-2000 m. jie buvo modernizuoti pagal MLU (angl. Mid-Life Update) programą. Didžioji dalis Europos F-16 lėktuvų parko buvo surinkta Europos gamyklose aštuntojo dešimtmečio viduryje.

MLU modernizavimas iš esmės buvo baigtas iki 2003 m. ir daugiausia buvo susijęs su kovinėse užduotyse naudojama įranga. Siekiant pagerinti našumą ir kovines galimybes, buvo atnaujintas pagrindinis kovinės valdymo sistemos kompiuteris. Westinghouse AN/APG-66(V2) radaras buvo modernizuotas, kad vienu metu ugnimi galėtų sekti iki dešimties taikinių ir naujomis AIM-120 AMRAAM raketomis numušti šešis taikinius. Visuose patobulintuose orlaiviuose įdiegta palydovinės navigacijos sistema.

Puikus būdas sumažinti šildymo sąskaitas net iki 30 %! Išmanieji radiatorių termostatai už tokias kainas, kokių Lietuvoje nebūna
7714

Nuostabiai geros kainos!

Gausus komplektas

Greitas ir saugus pristatymas

Tuya; Zigbee; APP; Alexa; Google Home ir t. t.

Išsamiau

F-16 „Fighting Falcon“ („kovos sakalas“ – angl.) 1974 m. sukūrė kompanija „General Dynamics“. Jis pradėtas naudoti 1978 m. Pagrindinis visų F-16 lėktuvų oro kovos ginklas – trumpojo nuotolio raketos AIM-9L Sidewinder su infraraudonųjų spindulių nukreipimo galvutėmis. Vidutiniu ir ilguoju nuotoliu naudojamos AIM-120 AMRAAM raketos su aktyviąja radiolokacine nukreipimo galvute. Beje, tokios pat naudojamos ir NASAMS oro gynybos sistemose. Režimui „oras-žemė“ F-16 naudoja įvairias valdomas raketas ir valdomas bombas: AGM-65G Maverick, GBU-12, GBU-24 ir net GBU-31 JDAM. Pats orlaivis yra ketvirtos kartos lengvasis viršgarsinis naikintuvas su vienu varikliu ir šešių vamzdžių 20 mm patranka „Vulcan“.

 

Pažymėtina, kad prieš Ukrainai gaunant pirmuosius F-16, Rusijos žiniasklaidoje mirgėjo tokios antraštės: „Įvardytas grėsmingas ginklas, su kuriuo susidurs F-16“. Buvo pažymėta, kad „Ukrainos F-16 susidurs su Rusijos priešlėktuvinėmis raketų sistemomis S-300 ir S-400, galinčiomis vienu metu smogti keliems taikiniams ore“. Dabar rusų skaitytojui tokiu nenugalimu ginklu tapo „Buk-M2“Tačiau pati Rusijos žiniasklaida pripažįsta, kad jis yra pažeidžiamas. Remdamiesi mūšiuose Donecko srityje dalyvaujančio „Buk“ komandos nario žodžiais, kad, atakuojami priešlėktuvinių raketų, jie turi palikti stotį ir bėgti.

Tuo pat metu birželio viduryje Ukrainos ginkluotosios pajėgos pranešė, kad per pastaruosius du mėnesius aneksuotame Kryme buvo sutriuškintos kelios Rusijos priešlėktuvinės gynybos sistemos. „Iš viso atskirai sunaikinta apie 15 oro gynybos sistemų. Visų pirma nukentėjo S-300, S-350, S-400 modifikacijų priešlėktuvinės gynybos daliniai. Sunaikinta dešimtys minėtų sistemų paleidimo įrenginių, daugiau kaip 15 radiolokacinių stočių, daugiau kaip dešimt valdymo punktų“, – birželio 17 d. pranešė Ukrainos kariuomenės vyriausiojo vado valdybos Strateginės komunikacijos departamentas.

 

Nėra abejonių, kad Ukrainos žvalgyba puikiai žino visų „Bukų“ buvimo vietą. Tuo užsiima ir Krymo partizanai. Rugsėjo 18 d. judėjimas „Ateš“ pranešė, kad Sevastopolio Gagarino rajono pakrantėje rado sistemą „Buk-M3“ ir jos veiksmus palaikantį radarą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(114)
(8)
(106)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()