„2 000 000 $/val.“ Galingas vaizdas! JAV rodo raumenis (Foto, Video)  ()

Vienu metu pakilo daugiau 5 kartos naikintuvų, nei kada nors buvo pagaminta vienoje šalyje.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

2020 m. sausį Hilo oro pajėgų bazėje Jutoje (JAV) surengtas nuostabų „Dramblių pasivaikšičiojimą“ (Elephant Walk). Vienu metu pakilo 52 orlaivių grupė, kurią sudarė tik slapti naikintuvai F-35A „Lightning II“. Taip JAV demonstravo 5 kartos naikintuvų galią. Apie tai rašo „The National Interest“.

Pratybos, nors ir suplanuotos iš anksto, vis dėlto sutapo su dar vienu įtampos epizodu santykiuose su Iranu. Bandymai parodė JAV oro pajėgų galimybes vienu metu dislokuoti didelį slaptų naikintuvų parką.

[EU+Kuponas] Lietuvoje taip pigiai nerasite! Rekordinės kainos belaidis dulkių siurblys (Video, „Proscenic P13“)
4408

Rekordiškai žema kaina

Specialus kuponas

Iš Europos greitas ir saugus pristatymas

Sutvarkyti visi mokesčiai

Išsamiau

Operacijos tikslas buvo patikrinti bazės parengtį ir operatyvines galimybes. Nepaisant reginio, kilo klausimų dėl tokių pratybų kainos. Vien visų šių lėktuvų skrydžio laikas buvo įvertintas daugiau nei 2 milijonais dolerių per valandą.

Anot „Popular Mechanics“, mokymai vyko Hilo oro pajėgų bazėje Jutoje, kur prieš 30 metų pirmą kartą pasirodė naikintuvai F-16 „Fighting Falcon“. Dabar istorija kartojasi su F-35A.

 

Tuo metu amerikiečių žurnalistai pranešė, kad Hilo bazėje buvo daugiau 5 kartos naikintuvų (52 vienetai), nei kada nors buvo pagaminta bet kurioje šalyje.

Paskutinis iš 78 F-35A į Hilo bazę atvyko 2019 m. gruodį, ir amerikiečiai nusprendė šį įvykį atšvęsti „Dramblių pasivaikščiojimu“.

Kiek kainavo F-35 demonstracija?

 

Skrydžio valanda F-35 „Lightning II“ naikintuvu kainuoja 44 000 dolerių. Jei kiekvienas iš 52 orlaivių bus ore tik valandą, tokie bandymai kainuos daugiau nei 2 milijonus dolerių. Jei lėktuvai skris dvi valandas, kaina išaugs iki maždaug 4 mln. dolerių.

Galbūt tai buvo išteklių švaistymas, bet galutinis rezultatas buvo įspūdingas.

 

Žurnalistai vis dar mano, kad, be išlaidų, šios pratybos vis dar duoda šiek tiek naudos oro pajėgoms.

„Tam ruošiasi visa bazė, nustatytos datos, per kurias pilotai ir personalas turi paruošti didelį kiekį orlaivių kilimui. Kai lėktuvai bus paruošti, bazė turi paleisti ir prižiūrėti 52 naikintuvus“, – pažymi „Popular Mechanics“.

 

„Dramblių pasivaikščiojimas“ – tai jėgos demonstravimas, parodantis pasirengimo lygį, personalo mokymą ir didžiulę karinę galią. Per trumpą laiką į kilimo ir tūpimo taką atkeliauja daug lėktuvų, pasiruošusių pakilti. Tai reikalauja aukštų pilotų įgūdžių.

„Dramblių pasivaikščiojimai“ dažnai rengiami Jungtinėse Valstijose. Toks manevras prasidėjo Antrajame pasauliniame kare, kai dideli sąjungininkų bombonešių oro laivynai dalyvaudavo atakose, kuriose būdavo iki 1000 orlaivių. Tų įvykių liudininkai sakė, kad tai atrodė tarsi drambliai, einantys į girdyklą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(10)
(2)
(8)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: