Pirmą kartą per 66 metus. Įsiveržimas. Naikintuvai paleido raketas į Rusijos karo lėktuvą ()
Karšti įvykiai Azijoje.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Japonija pranešė, kad jos naikintuvai pirmą kartą panaudojo raketas, kad įspėtų Rusijos šnipinėjimo lėktuvą palikti jos oro erdvę. Tai pranešė Japonijos gynybos ministerija.
Nežinomas skaičius karinių lėktuvų F-15 ir F-35 pirmadienį (rugsėjo 23 d.) pakilo ir paleido įspėjamąsias raketas po to, kai Rusijos lėktuvas Il-38 akivaizdžiai nepaisė jų radijo įspėjimų, sakė Japonijos gynybos ministras Minoru Kihara.
Kihara sakė, kad tai buvo pirmasis viešai paskelbtas Rusijos lėktuvo įsiveržimas į oro erdvę nuo 2019 metų birželio, kai bombonešis Tu-95 įskriejo į Japonijos oro erdvę virš pietinės Okinavos ir aplink Izu salas į pietus nuo Tokijo.
Kaip rašo „The Wall Street Journal“, šis incidentas buvo pirmas kartas nuo 1958 m., kai Japonijos savigynos pajėgos paleido įspėjamąsias salves.
|
Pasak jo, Rusijos lėktuvas tris kartus pažeidė Japonijos oro erdvę virš Rebuno salos, esančios prie šiauriausios pagrindinės šalies Hokaido salos krantų, per penkias valandas trukusį skrydį šioje vietovėje.
„Oro erdvės pažeidimas yra labai apgailėtinas, ir šiandien diplomatiniais kanalais pateikėme labai rimtą protestą Rusijos vyriausybei ir primygtinai raginome užkirsti kelią to pasikartojimui“, – pridūrė Kihara.
Japonijos ministras pirmininkas Fumio Kišida įsakė vyriausybės pareigūnams „tvirtai ir ramiai“ reaguoti į incidentą ir bendradarbiauti su Jungtinėmis Valstijomis bei kitomis šalimis, sakė vyriausiasis kabineto sekretorius Yošimasa Hajaši.
„Susilaikome nepateikdami jokios galutinės informacijos apie šios akcijos ketinimus ir tikslą, tačiau Rusijos armija šalia mūsų šalies aktyviai veikė nuo pat įsiveržimo į Ukrainą“, – pridūrė Hajaši.
Kihara teigė, kad raketų naudojimas yra teisėtas atsakas į oro erdvės pažeidimus ir „planuojame juos naudoti nedvejodami“.
Incidentas įvyko kitą dieną po to, kai Kinijos ir Rusijos karo laivų flotilė apiplaukė šiaurinę Japonijos pakrantę. Kihara sakė, kad oro erdvės pažeidimas gali būti susijęs su bendromis karinėmis pratybomis, apie kurias Rusija ir Kinija paskelbė anksčiau šį mėnesį.