„Zelenskis tapo realistu.“ Pergalės planas pasirodė labiau „išlikimo planas“ ()
Plane numatyta, kad Ukrainos pajėgos toliau judės Kursko kryptimi, kol Rusija išves savo karius iš Ukrainos teritorijos.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Ukraina laukia „atsisveikinimo dovanos“ iš JAV prezidento Joe Bideno, kol jį pakeis įpėdinis.
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis daug kartų lankėsi JAV, kad palaikytų pasipriešinimą Rusijos invazijai. Paprastai jis grįždavo su pažadais dėl naujų ginklų ir ekonominės pagalbos, taip pat „glostančiais žodžiais“ apie didvyrišką ukrainiečių kovą dėl laisvųjų Vakarų.
Tačiau, nauja misija – ne tik mandagumas, o galimybė atsisveikinti su Bidenu nepasibaigus jo prezidento kadencijai. Ši diplomatija yra Zelenskio „paskutinė viltis“ gauti leidimą tolimojo nuotolio smūgiams prieš Rusiją su Vakarų ginkluote. Tikimasi, kad atakos giliai į šalį agresorę privers ją derėtis.
|
Leidinys aiškino, kad respublikono Donaldo Trumpo pergalės rinkimuose atveju JAV parama gali baigtis. Jo oponentė Kamala Harris atsargiai žiūri į „viską, kas gali būti interpretuojama kaip aštrus karo eskalavimas“.
Bidenas turi „galimybių langą“ iki sausio mėn. Jei šį laiką panaudos protingai, jis gali priversti Rusijos Federacijos prezidentą Vladimirą Putiną sėsti prie derybų stalo. Visų pirma Kremliaus karinei mašinai gali būti „rimtai pakenkta“ raketų „Storm Shadow“ smūgiais, tačiau Vašingtonas dar nedavė „žalios šviesos“.
Leidimo tokioms misijoms vertė yra aiški. Ukraina jau naudoja tai, ką turi po ranka, smogdama amunicijos sandėliams Rusijos teritorijoje.
Manoma, kad Ukrainos pajėgos pastaruoju metu atliko tris smūgius, sunaikindamos tūkstančius tonų priešo amunicijos. Pažymima, kad pačios savaime šios operacijos nėra lemiamos, tačiau trukdo Rusijos Federacijos planams.
Staigiu prasiveržimu į Kursko sritį taip pat siekiama pagerinti Ukrainos derybines pozicijas. Tačiau Bidenui būtina paaiškinti, kad JAV nebando įsivelti į nesibaigiantį karą.
Kremliaus vadovas gali neturėti aiškaus supratimo, kaip klostysis karas po žiemos. Tačiau jo pratęsimas gali reikšti dar 300 000 žmonių mobilizavimą.
Tai dar labiau nualins Rusijos ekonomiką, kuri ir taip jaučia darbo jėgos trūkumą. Su kiekvienu karo veiksmų mėnesiu Rusija vis skurdėja.
Sąjungininkai paprašė Zelenskio pateikti pergalės planą, kuris pateisintų tolesnę paramą. Būtent jis bus pristatytas Bidenui rugsėjo 26 d.
Plane nenumatyta nedelsiant Ukrainai įstoti į NATO. Vietoj to, Aljansas garantuoja saugumą, kad būtų išvengta tolesnės invazijos. Kyjivas planuoja tęsti puolimą Kurske, kol Rusijos pajėgos paliks Ukrainos teritoriją. Į planą taip pat įtraukta pažangesnė ginkluotė visam laikui atgrasyti Rusiją, didesnė Vakarų finansinė parama infrastruktūrai atkurti ir ekonomikai „gydyti“.
Kalbama ne tiek apie pergalę, kiek apie išlikimo planą – Zelenskis tapo realistu. Nežinia, kiek Putinas gali pasiduoti, bet akivaizdu, kad Ukraina turi būti išlaikoma kovoje.