Skambina pavojaus varpais. NATO panosėje. Ką išdarinėja Rusija  (1)

Per Gibraltarą praplaukia „šimtai“ Rusijos laivų.


Gibraltaro sąsiauris
Gibraltaro sąsiauris
© Rémy Sanchez, CC BY 3.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Strait_Of_Gibraltar_From_Above_%28180176601%29.jpeg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Apie tai rašo Ispanijos dienraštis „El Pais“. Ispanų cituojamo šaltinio Ispanijos gynybos ministerijoje teigimu, per Gibraltaro sąsiaurį į Viduržemio jūrą patenka dvigubai daugiau Rusijos laivų nei 2023 m. Rusai tikriausiai gabena ginklus ir amuniciją iš Karaliaučiaus ir Sankt Peterburgo uostų į savo bazes Sirijoje.

Ministerija „saugumo sumetimais“ tikslių skaičių nepateikė, tačiau kalbama apie „kelis šimtus“ laivų su ginklais ar kariniais kroviniais, kurie plukdomi iš Karaliaučiaus ir Sankt Peterburgo uostų į Rusijos karinio jūrų laivyno bazę Vakarų Sirijoje.

Kaip primena „El Pais“, Kremlius Sirijoje turi dvi bazes – jūrų ir oro bazę. 2015 metais Rusija įvedė savo armiją į Siriją Basharo al Assado režimo prašymu. Praėjusį pavasarį Assadas prisipažino, kad norėtų, kad jo šalyje būtų padidintas Rusijos karinis buvimas.

[Vokietija] Stulbinamos kainos nešiojamas dvigubo impulso taškinis suvirinimo aparatas - paskutiniai vienetai
6112 4

Labai gera kaina

Iš Vokietijos

Greitas ir saugus pristatymas

Ribotas kiekis

Išsamiau

„Rusija naudojasi praplaukimo teise, t. y. visų laivų teise greitai ir nepertraukiamai judėti teritoriniais vandenimis“, – priminė „El Pais“. Povandeniniai laivai turi būti išnirę ir matomi.

Kaip pažymėjo dienraštis, po Rusijos invazijos į Ukrainą, prasidėjusios 2022 m., Juodosios jūros kelias per Turkijos sąsiaurius tapo sudėtingas.  Ankara Juodojoje jūroje įvedė kontrolę pagal Montrė (Montreux) konvenciją, pagal kurią karo laivai negali praplaukti per Dardanelų ir Bosforo sąsiaurius, išskyrus kai kurias išimtis.

 

Taigi, Rusija priversta plaukti per Atlanto vandenyną, kuris yra netoli Ispanijos pakrantės. Rusijos laivų judėjimą stebi NATO.

Plaukimas šia kryptimi reiškia, kad Rusijos laivai taip pat praplaukia pro Gibraltarą, kur yra JK karinio jūrų laivyno padaliniai.

„Be to, Rusija laiko save supervalstybe ir nori būti pastebėta, todėl plaukiojimas aplink NATO šalis tam tikru mastu yra  „galios demonstravimas“, – pažymėjo „El Pais“. 

„Kremlius taip pat išbando Aljanso gebėjimą reaguoti į riziką ir grėsmes“, – pridūrė dienraštis.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(7)
(13)
(-6)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (1)