„Problema ant sprogimo ribos. Jie atsisako eiti į pozicijas.“ Prasideda maištas Ukrainos kariuomenėje  ()

Paskelbė viešai.


Asociatyvus koliažas
Asociatyvus koliažas
© ELG21 (Pixabay Content Licence)|https://pixabay.com/photos/flag-ukraine-war-peace-soldier-7036018/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ukrainos kariškis Serhijus Gnezdilovas, prieš penkerius metus savanoriškai įstojęs į Ukrainos kariuomenę, neteisėtai paliko karinį dalinį ir apie tai paskelbė viešai, siekdamas atkreipti valdžios institucijų ir žmonių dėmesį į rimtą problemą. Pasak jo, kol pėstininkai kovoja Donbase, visuomenė naiviai ir toliau tiki Ukrainos kariškiais, nesusimąstydama, kad jie gali paprasčiausiai išsekti. 

Daugelis nepritaria Gnezdilovo poelgiui, nes tai, ką jis padarė, yra kriminalinis nusikaltimas. Vis dėlto taip kariškis gerai nušvietė aštrią temą, kuri ilgą laiką buvo tarsi nepastebima. 

Puikus būdas sumažinti šildymo sąskaitas net iki 30 %! Išmanieji radiatorių termostatai už tokias kainas, kokių Lietuvoje nebūna
5790

Nuostabiai geros kainos!

Gausus komplektas

Greitas ir saugus pristatymas

Tuya; Zigbee; APP; Alexa; Google Home ir t. t.

Išsamiau

„Iš tikrųjų problema yra ant sprogimo ribos“, – pakomentavo politologas ir Ukrainos kariuomenės kariškis Kirilas Sazonovas interviu „YouTube“ kanalui „Fabrika novin“.

„Dar prieš Gnezdilovo poelgį žinomas žurnalistas Paša Kazarinas šia tema parašė didelį straipsnį. Netrukus kalbėsiuosi su parlamento nariu, o paskui parašysiu peticiją prezidento interneto svetainėje. Žmonės kariuomenėje yra pavargę. Žmonės yra išsekę“, – pasakojo politologas.

 

Tada Sazonovas papasakojo, kad dėl savo draugiškumo jis dažnai bendrauja su daugeliu kovotojų, kurie kovoja skirtingose kryptyse. Ir kai jis jų paklausia, kas vyksta, jie necenzūriniais žodžiais atsako, kad yra labai pavargę.

„Įdomiausia, kad maisto užtenka. Gynybos ministerija šiuos klausimus sprendžia gana gerai. Tačiau žmonėms reikia pailsėti. Žmonės pavargsta, perdega, o tada suserga, išprotėja, praranda atsargumą. Kai kuriems žmonėms nebeišlaiko nervai ir jie dezertyruoja. Atkreipkite dėmesį, kad tai ne mobilizuoti žmonės, o būtent tie, kurie išėjo kariauti savanoriais. Šiandien daugelis jų atsisako eiti į pozicijas“, – pastebėjo kariškis.

 

Štai kodėl Ukrainos valdžia turi pakeisti savo požiūrį į kariuomenę, sakė Sazonovas. Kas tris mėnesius kariui turėtų būti suteikiamos dviejų savaičių atostogos, kad jis galėtų pabūti namuose, pabendrauti su šeima ir šiek tiek atsigauti. Be to, tikslinga padidinti piniginį atlygį. Tai turėtų apčiuopiamos įtakos karių motyvacijai, be to, padidėtų savanorių skaičius.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(312)
(19)
(293)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()