„Jis žuvo.“ Į bunkerį paleista raketa. Skelbiama beprecedentė pergalė ()
Izraelio gynybos pajėgos įvykdė oro ataką prieš „Hezbollah“ grupuotės centrinę būstinę Libano sostinėje Beirute.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Apie tai Izraelio pajėgos pranešė savo oficialiame „Telegram“ kanale.
Remiantis „Ynet“ duomenimis, atakos taikinys buvo „Hezbollah“ lyderio Hassano Nasrallah bunkeriai. Izraelio 12-asis kanalas ir „Sky News Arabia“, remdamiesi savo šaltiniais, pranešė, kad per smūgį Nasrallah žuvo.
Tačiau „Reuters“ agentūros šaltinis, artimas „Hezbollah“, teigia, kad Nasrallah gyvas. Irano agentūra „Tasnim“ taip pat pranešė, kad grupuotės lyderis yra „saugioje vietoje“, o „Hezbollah“ netrukus pateiks pareiškimą.
Izraelio atstovas Jungtinėse Tautose Danny Danon pareiškė, kad smūgis Beirute buvo nukreiptas prieš vietą, kurioje vyko „blogų žmonių susitikimas“, tačiau nepatikslino, ar Hassanas Nasrallah dalyvavo susitikime ir ar buvo atakos taikinys, rašo „BBC“.
|
Po plataus masto smūgio Beirute Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu anksti nutraukė savo vizitą Jungtinėse Valstijose ir nedelsdamas išvyko atgal į Izraelį, pranešė jo patarėjas Dmitrijus Hendelmanas „Telegram“ kanale.
Smūgis įvyko kitą dieną po to, kai JAV, G7 šalys ir pagrindinės Artimųjų Rytų valstybės paragino nedelsiant nutraukti ugnį prie Izraelio ir Libano sienos ir pradėti derybas. Atsakydamas Benjaminas Netanyahu teigė, kad kol „Hezbollah“ tęs Izraelio apšaudymus, šalis neturės kito pasirinkimo, kaip tik tęsti kovą. Tuo tarpu Hassanas Nasrallah pareiškė, kad nemato galimybės taikai su Izraeliu ir pažadėjo keršyti.
Rugsėjo 23 d. Izraelio gynybos ministras Yoavas Gallantas paskelbė apie puolamosios operacijos Libane pradžią, kuri vadinama „Šiaurės strėlės“. Izraelio pajėgos paragino civilius gyventojus palikti teritorijas, esančias šalia „Hezbollah“ objektų. Rugsėjo 24-osios vakarą Izraelio oro pajėgos smogė 1500 taikinių 200 Libano vietovių. Pasak Izraelio gynybos pajėgų, buvo sunaikinta apie 400 vidutinio nuotolio raketų paleidimo įrenginių, 70 ginklų sandėlių, taip pat 80 bepiločių orlaivių ir sparnuotųjų raketų. Tuo tarpu „Hezbollah“ toliau apšaudo Izraelio miestus.
Rugsėjo 17 ir 18 d. Libane įvyko masiniai „Hezbollah“ pavojaus signalų, radijo stočių ir kitos technikos sprogimai, per kuriuos žuvo mažiausiai 20 žmonių, tūkstančiai buvo sužeisti. Ginkluotos grupuotės atstovai kaltino dėl šių įvykių Izraelio slaptąsias tarnybas, kurios, „Hezbollah“ manymu, galėjo naudoti specialius virusus arba iš anksto padėti sprogmenis įrenginiuose. Ginkluotos grupuotės vadovybė šį įvykį pavadino „didžiausiu saugumo pažeidimu“ beveik per metus trunkantį konfliktą su Izraeliu. Izraelio prezidentas Isaacas Herzogas paneigė šalies dalyvavimą šiame incidente.
„Hezbollah“ pradėjo Izraelio apšaudymą raketomis netrukus po to, kai praėjusių metų spalį įvyko „Hamas“ kovotojų išpuolis. Nuo to laiko abi pusės kasdien keitėsi smūgiais, o tai lėmė masinę gyventojų evakuaciją iš abiejų šalių pasienio miestų ir šimtų „Hezbollah“ narių žūtį. Izraelis ne kartą grasino pradėti karinę operaciją, siekdamas išstumti „Hezbollah“ iš Libano pasienio regionų ir nutraukti nuolatinius šios grupuotės apšaudymus.