„750 000 į orą. Tai buvo skirta juodai dienai.“ Rusija lieka ant ledo (Video) (1)
Rusija patyrė milžinišką žalą.
Visi šio ciklo įrašai |
|
|
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Toropeco arsenale sprogo apie 750 tūkstančių įvairių sviedinių, tai 3-4 mėnesių karo meto atsargos. Įvykdytas didžiulis smūgis agresorei Rusijai. Rusai greičiausiai bus priversti išskaidyti savo sandėlius, o didelių rezervų jie neturi. Tai pareiškė karo stebėtojas iš Izraelio Davidas Šarpas.
Interviu metu ekspertas, komentuodamas atakas prieš arsenalus Toropece ir Tichorecke, pažymėjo, kad įtaka karo eigai priklauso nuo to, kaip dažnai Ukraina pasieks tokios sėkmės. Pirmenybė teikiama arsenalams ir kariniams aerodromams.
„Dėl tokių atakų priešas, pavyzdžiui, gali išardyti didelius sandėlius, padalinti juos į mažas dalis ir pervežti į skirtingas puses, kad atitrauktų iš paveikiamos teritorijos. Didžiuma sandėlių bus išsaugota, tačiau manevras labai apsunkins logistiką ir rimtai eikvos išteklius“, – sakė D. Šarpas.
|
Anot jo, didelę reikšmę turi specialiai pabūklų artilerijai skirtų sviedinių netekimas. Rusai prarado 3-4 mėnesių amuniciją, kuri iššaudoma karo metu.
„Didžią reikšmę turi pabūklų artilerijos sviediniai, iš rimtų šaltinių žinome, jog pirmame susprogdintame sandėlyje Toropece į orą išlėkė apie 750 tūkstančių įvairių sviedinių. Rusai sunaudoja jų apie 200 tūkst. per mėnesį, kai labai intensyviai šaudoma. Štai kodėl paaiškėja, kad dėl smūgio į Toropecą buvo sunaikinta 3-4 intensyvių mėnesių amunicijos kiekis“, – sako ekspertas.
Rusai neturi didžiulių amunicijos atsargų. RF karius remia Šiaurės Korėja, jos pagalba leidžia okupantams ilgą laiką išvengti sviedinių trūkumo.
„Be to, Rusija neturi milžiniškų amunicijos atsargų juodai dienai. Vyriausios žvalgybos valdybos vadovas K. Budanovas netgi sakė, kad tai suteikė rimtos įtakos karo eigai, nes Šiaurės Korėjos sviediniai leido rusams atlaikyti tolimo nuotolio atakas, ilgą laiką iššaudyti daug sviedinių ir nejausti jų bado“, – sakė D. Šarpas.
„Nesvarbu, kiek sviedinių Rusija turėtų, šimtų tūkstančių jų praradimas net šešis mėnesius privers ją naudoti 10-20% mažiau amunicijos fronte. Anot Ukrainos kariškių, tai susilpnins Rusijos kariuomenės puolamąsias operacijas, leis ukrainiečiams sėkmingiau gintis, o gal net pulti, todėl kryptinga sėkmė turi didelę reikšmę“, – aiškino D. Šarpas.
Jis taip pat pridūrė, kad jei Ukraina ir toliau vykdys atakas toli į Rusiją, bus galima kalbėti apie rimtesnę įtaką karo veiksmų eigai.
„Jei ukrainiečiams pavyks įgyvendinti tokį sistemingą strategiją, tada galime kalbėti apie gilesnį ir ilgalaikį poveikį karui. Ukrainos atakos prieš Rusijos arsenalus yra puikus pavyzdys, kuria kryptimi turime judėti ir progresuoti“, – pabrėžė Davidas Šarpas.