„Lazerio spinduliais.“ Rusai pamatė tai ko dar nebuvo matę. Į kovą už Ukrainą stojo skraidantys gigantai (Video)  ()

Tam kuriami daugkartinio naudojimo metodai.


Ukrainos karys
Ukrainos karys
© General Staff of the Armed Forces of Ukraine (Atvira licencija) | https://www.facebook.com/photo?fbid=880365007609912&set=pcb.880365370943209

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Įvairių tipų dronai tapo neatsiejama Ukrainos mūšio lauko dalimi. Dėl masinio bepiločių naudojimo reikia ieškoti vis neįprastesnių ir ekonomiškesnių sprendimų. „Baba Jaga“ tipo orlaivis gali medžioti kitus dronus.

Iš esmės savižudybė yra bandyti kirsti atvirą teritoriją, nes ją stebi daugybė žvalgybinių bepiločių orlaivių. Jei jie aptinka priešo kareivius ar transporto priemones, į poziciją iškviečiama artilerijos ugnis, būrys FPV bepiločių orlaivių ar sunkūs bombardavimo dronai, tokie kaip „Baba Jaga“.

Numušti juos naudojant nešiojamas priešlėktuvines sistemas, tokias kaip PPZR „Piorun“ ar FIM-92 „Stinger“, nėra ekonomiškai naudinga, nes šias brangias sistemas geriau palikti vertingesniems taikiniams, tokiems kaip sraigtasparniai, lėktuvai ar sparnuotosios raketos.

[Vokietija] Stulbinamos kainos nešiojamas dvigubo impulso taškinis suvirinimo aparatas - paskutiniai vienetai
7619 4

Labai gera kaina

Iš Vokietijos

Greitas ir saugus pristatymas

Ribotas kiekis

Išsamiau

Savo ruožtu statiškos artilerijos sistemos yra retos, o senesni radarai sunkiai aptinka labai mažus dronus.  Dėl šios priežasties ukrainiečiai ir rusai ėmė naudoti FPV bepiločius orlaivius kitų dronų medžioklei.

Tai veiksmingas sprendimas, tačiau dėl to prarandamas dronas-kamikadzė. Iškyla problema, nes trūksta dronų ar jų gamybai skirtų dalių, todėl kuriami daugkartinio naudojimo metodai. Toks yra skeveldrinių granatų numetimo ant priešo bepiločių orlaivių atvejis, kurį galima pamatyti toliau pateiktame vaizdo įraše.

 

„Baba Jaga“ dronai – tai komercinių žemės ūkio dronų, pritaikytų karybai, terminas, pavyzdžiui, DJI „FlyCart 30“, kuris gali skristi iki 3 km aukštyje ir 20-30 km nuotoliu, o jo keliamoji galia iki 30 kg.

 

Tokia keliamoji galia leidžia, pavyzdžiui, gabenti kelias PG-7VL granatas arba 82 mm minosvaidžio sviedinius, kurie gali padaryti didelę žalą. Pastaruoju metu netgi pasitaikė eksperimentų su valdomais sprogmenimis, paremtais lazerio spinduliu.

Šio tipo dronai taip pat naudojami kaip FPV dronų signalo stiprintuvai, todėl jie gali geriau susidoroti regione, kuriame veikia trukdžiai. Neseniai buvo pastebėtas ir „Baba Jaga“ tipo bepilotis orlaivis, į operacijos rajoną gabenęs „BAD Two“ robotus, naudojamus, pavyzdžiui, slaptai teritorijos žvalgybai. 

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(24)
(1)
(23)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()