„Ataka prieš Aliaską.“ Pajudėjo Rusijos šarvuočiai ir laivai. „Prasidėjo sabotažo operacijos“  ()

Reikėjo išgyventi ir įveikti maršrutą sunkiomis Arkties sąlygomis.


2S39 „Magnolia“
2S39 „Magnolia“
© Ministry of Defence of the Russian Federation, CC BY 4.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:2S39_Magnolia.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Arktį Kremlius laiko Rusijos įtakos sfera, o Rusija nuolat organizuoja karines pratybas tolimojoje šiaurėje. Naujausių Čiukčių pusiasalyje atliktų bandymų scenarijus atitiko iššūkius, su kuriais susidurs Rusijos pajėgos atakos prieš Aliaską metu.

Jų metu „Ropucha“ klasės desantinis laivas (775 projektas) perkėlė jūrų pėstininkų dalinį su įranga į šiaurinę Čiukčių pusiasalio pakrantę. Tada Rusijos kariai nuvažiavo apie 300 km bekele ir pasiekė Ramiojo vandenyno pakrantę.

Kaip pranešė „Defense 24“, pratybų tikslas buvo ne tik išgyventi ir įveikti maršrutą sunkiomis Arkties sąlygomis, bet ir atlikti tipines kovines užduotis, tokias kaip priešo pozicijų įveikimas ar priešo žvalgybos grupių sunaikinimas.

[Mažiausios kainos] El. dviračių TOP! Specialūs nuolaidų pasiūlymai tik Technologijos.lt skaitytojams + žaidimas laimėti dviratį (Video)
6990 4

Pristatome Jums ypatingai kokybiškus el. dviračius. Juos ir patys išbandėme, ir absoliuti dauguma pirkėjų su apžvalgininkais giria. Ir dabar dar juos galite įsigyti su specialiai Jums skirtais nuolaidų kuponais už mažiausias kainas istorijoje.

Išsamiau

Taip buvo siekiama atsakyti į iššūkius, su kuriais susidurs Rusijos jūrų pėstininkai per Aliaskos puolimą, kurio tikslas buvo ne užvaldyti teritoriją, o vykdyti sabotažo operacijas. Po užduoties rusų dalinį nuo kranto paėmė desantinis laivas.

 

„Defense 24“ ekspertas taip pat atkreipia dėmesį į dezinformaciją, kurią rusai naudoja pranešdami apie pratybas. Remiantis oficialiais pranešimais, Rusijos kariai sunkiu reljefu judėjo naudodami įprastus, vikšrinius visureigius DT-10P „Vitiaz“.

Tai įranga, kuria iš tikrųjų yra aprūpinti Rusijos jūrų pėstininkais. Tačiau nuotraukose, kuriomis dalijasi rusai, matyti kitokia įranga – 120 mm savaeigis pabūklas-minosvaidis 2S39 „Magnolia“. 

Iš pirmo žvilgsnio tai suprantama, nes „(...) rusų karių vykdoma ataka, be artilerijos ugnies paramos, galėjo būti sustabdyta pirmoje, įtvirtintoje priešo pozicijoje“.

 

Bėda ta, kad nors kompleksą 2S39 „Magnolia“ galima užvesti net esant -50 laipsnių šalčiui, taip sukonfigūruota transporto priemonė netinkama važiuoti puriame, šviežiame sniege, o tokios sąlygos buvo Rusijos dalinio žygio maršrute.

Panašūs apribojimai taikomi ir kitoms sistemoms,  pvz., priešlėktuvinei sistemai „Pancir SA“ arba „Tor M2DT“. Nors jos gali veikti esant itin žemai temperatūrai, anot eksperto, negali važiuoti tokiu reljefu. 

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(7)
(14)
(-7)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()