„Wagner“ grįžo su trenksmu. Skamba visa Rusija ()
Skaičius viršijo 500.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusija pakraupusi, ką daro iš karo Ukrainoje grįžę „Putino didvyriai“. Čitos miesto (Sibiras) apylinkės teisme prasidėjo 32 metų buvusio „Wagner“ samdinio, dalyvavusio kare Ukrainoje, teismas. Aleksejus Patruševas, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, peiliu užpuolė svetimą moterį, o paskui bandė pavogti jos automobilį.
Prekybos centro aikštelėje stovėjo automobilis, o prie jo vairo sėdėjo moteris. Patruševas smogė moteriai į krūtinę ir pilvą, taip pat sužalojo rankas ir kojas. Laimei, girtas Patruševas nesugebėjo koordinuoti savo puolimo, moteris sąmonės neprarado. Jai pavyko atimti iš jo peilį, nustumti agresorių, įjungti signalizaciją ir pabėgti iš automobilio.
|
Tuo metu užpuolikas sėdo į moters automobilį ir bandė nuvažiuoti, tačiau jam nepavyko užvesti užblokuoto variklio. Jis buvo greitai sulaikytas. Jo auka, nors ir sunkiai sužalota, išgyveno. Buvęs „Wagner“ samdinys apkaltintas pasikėsinimu nužudyti ir plėšimu. Tyrimo metu jis kaltės nepripažino ir pateikė absurdišką gynybos versiją, kad priėjo prie moters, nes ji šaukėsi pagalbos. Kitų bylos detalių teismo spaudos tarnyba nepateikia.
Žudikų įdarbinimo sistema
Šios tamsios istorijos šaknys slypi 2014 m. Patruševas buvo nuteistas kalėti 23 metus už daugybę nusikaltimų, įskaitant dvigubą žmogžudystę, išžaginimą ir pasikėsinimą nužudyti. Jis buvo pasodintas į pataisos darbų koloniją. Ten jis buvo užverbuotas į „Wagner“ grupę ir atsidūrė fronte. Skirtingai nuo daugelio jo kolegų, laikomų patrankų mėsa, jam pavyko išgyventi. „Wagner“ grupei pasitraukus iš karo Ukrainoje, Rusijos valdžia nenustojo verbuoti kalinių. Šiuo metu, globojant Gynybos ministerijai, kalinius verbuoja į „Štorm Z“ padalinį.
Kalinių verbavimo sistema numato galimybę suteikti amnestiją po šešių mėnesių tarnybos, jei asmuo išgyvens fronte. Deja, kaip rodo duomenys, per pustrečių karo metų daugelis grįžusių iš fronto padarė daugybę nusikaltimų, tarp jų ir žmogžudysčių, kurių skaičius viršijo 500. Analitikai atkreipia dėmesį, kad tarp buvusių karo dalyvių dažniausiai pasitaikančių nusikaltimų yra tyčinis sunkus kūno sužalojimas.