„Pirmas kartas kare.“ Labai grėsminga. Ką rusai išdarinėja sraigtasparnyje (Video)  ()

Šis sprendimas, Vakarų ekspertų nuomone, yra gana logiškas, nes sraigtasparnis ne tik priartina droną prie taikinio, bet ir veikia kaip valdymo mazgas. Tai leidžia operatoriui naudoti droną dideliais atstumais.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusijos pajėgos pradėjo naudoti sraigtasparnius, kad paleistų FPV (pirmojo asmens vaizdo) bepiločius orlaivius, kurių tikslas – kovoti su Ukrainos karinio jūrų laivyno jūriniais dronais.

„The War Zone“ ekspertai atkreipė dėmesį į rugsėjo 30 dieną socialiniuose tinkluose paskelbtą vaizdo įrašą, kuriame pažymima, kad tai pirmas žinomas atvejis, kai tokiam drono panaudojimui naudojami sraigtasparniai.

[Vokietija+kuponas] Mažiausia kaina istorijoje! Įspūdingos lazerinės graviravimo staklės: galima pjauti arba graviruoti daugiau nei 1000 skirtingų medžiagų (Video, „Swiitol C18 Pro“)
11235 7

Šių metų modelis už mažiausią kainą iki šiol

Specialus kuponas

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Pažangiausi techniniai sprendimai

Puikus daiktas DIY projektams

Išsamiau

Filmuotoje medžiagoje vienas iš Rusijos karių užsideda FPV akinius, o kitas atidaro sraigtasparnio dureles ir paleidžia droną virš vandens. Operatorius, naudodamas pirmojo asmens kamerą, valdo droną, kuris skrenda nedideliame aukštyje virš vandens paviršiaus, nors taikinio kadre nesimato.

 

Ekspertai mano, kad naudoti sraigtasparnį kaip platformą FPV dronams yra logiška. Taip padidinanamas jų nuotolis, nes dronams reikia nuolatinės tiesioginės matymo linijos su operatoriumi, o sraigtasparnis, kaip mobili bazė, gali žymiai padidinti bepiločių orlaivių valdymo nuotolį, nes nėra kliūčių, kylančių skrendant virš reljefo.

Šis sraigtasparnio naudojimas leidžia pasiekti maksimalų FPV dronų diapazoną ir lankstumą, ypač skrendant virš vandens.

Taikydamas tokią taktiką, sraigtasparnis atlieka dvejopą vaidmenį: ne tik priartina droną prie taikinio, bet ir veikia kaip valdymo mazgas, leidžiantis operatoriui naudoti droną dideliais atstumais.

 

 

Vadinasi, bepiločių orlaivių paleidimas iš sraigtasparnių labai padidina reagavimo į grėsmes galimybes ir leidžia perimti jūrinius dronus dar prieš jiems pasiekiant laivus ar uostus.

Komentuodami įvykį Ukrainos ekspertai pažymėjo, kad Ukrainos gynybos pajėgoms reikia naujų atsakomųjų priemonių – viena veiksminigiausių – tinkamų elektroninio karo (EW) priemonių įrengimas karinių jūrų pajėgų jūriniuose dornuose, siekiant nuslopinti priešo bepiločius orlaivius.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(11)
(7)
(4)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()