„Susprogdintame pastate.“ Aptikta paslaptinga mašina. Ekspertai kraipo galvas (Foto) ()
Izraelio kariuomenė subombardavo pastatą Beirute, Libane. Tik po atakos visai netikėtai iš griuvėsių išniro paslaptinga mašina. Jos nuotraukos išplito visame pasaulyje.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Izraelio gynybos pajėgos (IDF) surengė didžiulį išpuolį prieš Libano sostinę Beirutą. Daugelis pastatų buvo sugriauti. Viena iš atakų baigėsi labai įdomiu įvykiu, kurio niekas nesitikėjo. Po to, kai vienas iš pastatų buvo subombarduotas, iš griuvėsių išniro paslaptinga mašina.
Jos nuotraukos žaibiškai plito visame pasaulyje. Vis dėlto, daugelis internautų teigia, kad nuotrauka yra netikra ir suredaguota. Nepaisant to, daugelis komentatorių bandė išsiaiškinti, kas tai gali būti. Aviacijos ir karinės technikos ekspertų analizė rodo, kad tai gali būti Sovietų Sąjungos laikų dronas Tu-143 „Rejs“.
DR-3 (heavily upgraded Tupolev Tu-143 by Iran to be cruise missile have GPS navigation systems) In the garage at some home at Lebanon.
— 🇮🇱 🇺🇦 Knukli (@11Knuk123) September 28, 2024
Business as usual. pic.twitter.com/1tAl9owauG
|
Tai rodo aptikto objekto būdinga forma. Įdomu tai, kad tai nėra pagrindinė šio drono versija. Analitikai aiškina, kad tai gili modernizacija, pažymėta DR-3, kurią galėjo įgyvendinti Iranas. Šioje versijoje dronas atlieka raketos vaidmenį. Kovinėje galvutėje turi būti 300 kilogramų sprogmenų.
Tuo tarpu niekas neturi nė menkiausio supratimo, kodėl šie sovietiniai ginklai buvo viename iš Beiruto pastatų ir kam jie priklausė. Kai kurie mano, kad Tu-143 priklausė aukšto rango „Hezbollah“ nariui. Greičiausiai jis žuvo per išpuolį.
Taip pat yra nepatvirtintų naujienų, kad dronas turėjo būti visiškai veikiantis ir ruošiamas panaudoti, būtent atakuoti karinius objektus Izraelyje. Deja, tiesos tikriausiai niekada nesužinosime, nes dronas dingo netrukus po išpuolių prieš pastatą, kuriame jis buvo paslėptas.
Tu-143 „Rejs“ yra labai įdomus dronas su reaktyviniu varikliu. Nors jis vis dar mena Sovietų Sąjungos laikus, šiuo metu jis dažniausiai matomas per karą Ukrainoje. Naujos nepilotuojamos žvalgybos sistemos Tu-143 darbai pradėti 1968 m., o baigti 1973 m. Jų gamyba truko iki 1989 m. Iš viso buvo pagaminta per 950 vienetų, tačiau dauguma dabar yra Rusijos armijos sandėliuose.