24 val. per parą. „Jų neįmanoma sustabdyti.“ Fronte pasirodė nesunaikinami orlaiviai (Video)  ()

Jo numušimas, naudojant kitus nepilotuojamus orlaivius, kol kas neįmanomas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ukrainos ginkluotosios pajėgos susidorojo su augančia fronto problema – nepilotuojamais orlaiviais „Orlan“ ir „Zala“ – tačiau vis dar susiduria su sunkumais dėl „Orion“. Šiuo metu tai yra labai sunkiai perimamas dronas.

Nepilotuojami orlaiviai yra vis svarbesnis elementas, naudojamas siekiant įgyti pranašumą konflikte Ukrainoje. Juos naudoja ne tik ukrainiečiai, bet ir rusai. Pirmieji reguliariai keičia jų konstrukcijas, pritvirtindami, pavyzdžiui, degiuosius krovinius (termitą), kurių dėka dronai tampa skraidančiais liepsnosvaidžiais.

[Kuponas+Vokietija] Atlaiko 200 kg! Didžiulės SUP irklentės už rekordinę kainą - ribotas kiekis (Video)
10880 6

Specialus kuponas

Iš Vokietijos

Greitas ir saugus pristatymas

Ribotas kiekis

Išsamiau

Nepilotuojamas orlaivis „Orion“ naudojamas visą parą atlikti žvalgybą per dideliu atstumu, kad ukrainiečiai prieš jį panaudotų oro gynybos sistemas.

„Virš Juodosios jūros nepilotuojami orlaiviai „Orion“ visą parą vykdo žvalgybos operacijas link Nikolajevo ir Odesos sričių“, – savo „Telegram“ rašė karo analitikas Oleksandras Kovalenko.

 

O. Kovalenko taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad lyginant su aukščiau minėtais „Orlan“ ir „Zala“ bepiločiais orlaiviais, „Orion“ numušimas naudojant kitus nepilotuojamus orlaivius kol kas neįmanomas. Pagrindinė problema yra per didelis „Orionų“ veikimo atstumas nuo kranto, iš kurio galima paleisti Ukrainos bepiločius orlaivius – jis siekia iki 180 km. Be to, rusiška įranga veikia iki 8 km aukštyje, o tai labai apsunkina perėmimą.

Rusiškas bepilotis pirmą kartą buvo skraidintas 2016 metų spalį. Jis varomas „Turbax“ vidaus degimo varikliu, kuris generuoja 114 AG. Jo sparnų plotis siekia 16,2 m, o jo ilgis – 8 m, aukštis – kiek daugiau nei 3 m.

 

Šios konstrukcijos kilimo svoris siekia 1100 kg, iš kurių daugiausiai 450 kg skirta ginkluotei. Pakrautas, pavyzdžiui, S-8 raketomis ar įvairių tipų valdomomis bombomis, „Orion“ gali įsibėgėti iki 250 km/h greičio (kreiserinis greitis – 120 km/h). Gamintojas pasirūpino, kad ljis galėtų išbūti ore 24 valandas. Per tą laiką jis gali ne tik šaudyti į priešo dalinius, bet, visų pirma, vykdyti oro stebėjimą 7-8 km aukštyje.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(16)
(36)
(-20)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()