„Tai bus katastrofa. De facto. Ukraina atsisako“ ()
Tai gerai atrodo popieriuje ir „Twitter“.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Tymofijus Mylovanovas, buvęs Ukrainos ekonominės plėtros ir prekybos ministras, dabar Kyjivo ekonomikos mokyklos prezidentas, pasidalijo savo mintimis apie karo Ukrainoje pabaigą.
„JAV politikos sluoksniuose visi kalba apie Ukrainos susitarimą: „taika už teritoriją“. Šiurkštesnis variantas – tiesiog atsisakykit savo teritorijos.
Gražesnė to versija – duokite Rusijai pakankamai teritorijos, kad ji leistų Ukrainai prisijungti prie NATO.
Tai realybės ignoravimas, nes JAV negali primesti savo valios nei ukrainiečiams, nei rusams.
Kažkaip žmonės Vašingtone mano, kad jie gali priimti sprendimą, o likęs pasaulis juo paseks.
Daugelis sako, kad norint priversti Ukrainą vykdyti susitarimą, reikia tiesiog nustoti teikti jai ginklus ir kitą paramą. Tačiau ukrainiečiams taip pat aišku, kad ateityje JAV parama mažai tikėtina.
|
Tiesa ir tai, kad JAV negalės įsipareigoti atšaukti bet kokios paramos, kurią ji suteikia Ukrainai, jei Ukraina ir toliau ginsis.
Kitas šio plano trūkumas yra prielaida, kad Rusija nustos veržtis į Ukrainą, jei šalis atsisakys teritorijos.
Tiesą sakant, atsitiks priešingai. Ukraina jau de facto atsisakė Krymo ir dalies Donbaso, tačiau tai nesutrukdė rusams užpulti Kyjivą 2022 m. Tai bus katastrofa.
Galiausiai labai abejotina tikimybė dėl stojimo į NATO. JAV negali įsipareigoti greitai priimti Ukrainą į NATO, o tokios šalys kaip Vengrija ir kiti Rusijos draugai gali vilkinti ir sužlugdyti šį procesą. Trumpai tariant, abu variantai yra svajonių lygio. Jie gerai atrodo popieriuje ir „Twitter“, nes niekuo nesiskiria nuo pasiūlymų apie Krymą ir Donbasą.
Jei Rusija paliks Ukrainą ramybėje, tai bus ne dėl teritorijos, o dėl kitų priežasčių.
Norėdami sustabdyti karą, turėtume pasiekti, kad Ukraina sugebėtų apsiginti ir atgrasytų nuo agresijos eskalavimo po bet kokių paliaubų. Tik tada bet kokios paliaubos ar susitarimas gali tapti realūs.
O tam reikia stiprinti technologijas ir gynybos priemonių gamybą Ukrainoje, gerinti ekonomiką, dirbti su tvarumu ir energetikos sistemos realijomis ir t. t.“