Rusų gėda. Tu-22M3 pataikė ne į tą taikinį  ()

JK gynybos ministerijos teigimu, to priežastis gali būti pasenusi raketos Ch-22 nukreipimo sistema, taip pat skuboti Rusijos lakūnų veiksmai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rugsėjo mėnesį Juodojoje jūroje raketa prekybos buvo atakuotas laivas MV Aya, plaukęs į iš Ukrainos Odesos uosto. JK gynybos ministerijos duomenimis, laivą užpuolė Rusijos bombonešis Tu-22M3, kuris skubiai paleido priešlaivinę raketą Ch-22, o smūgis įvyko dėl nukreipimo klaidos.

Laivas, plaukęs į Egiptą, gabeno daugiau nei 26 000 tonų grūdų. Turimais duomenimis, Rusijos bombonešis Tu-22M3, tuo metu vykdęs kovinę užduotį rajone, paleido raketą į civilinį laivą. Tačiau raketos detonacijos gedimas leido išvengti katastrofiškos laivo žalos.

Puikus būdas sumažinti šildymo sąskaitas net iki 30 %! Išmanieji radiatorių termostatai už tokias kainas, kokių Lietuvoje nebūna
7458

Nuostabiai geros kainos!

Gausus komplektas

Greitas ir saugus pristatymas

Tuya; Zigbee; APP; Alexa; Google Home ir t. t.

Išsamiau

Britų žvalgyba pažymi, kad MV Aya nebuvo numatytas šios misijos taikinys. Mažai tikėtina, kad Rusijos kariškiai tyčia užpuolė prekybinį laivą, o atakos priežastis galėjo būti pasenusi raketos Ch-22 valdymo sistema, taip pat skuboti rusų lakūnų veiksmai, kurie norėjo kuo greičiau palikti teritoriją, bijant Ukrainos raketų.

 

Tai patvirtina faktas, kad nuo 2024 metų balandžio Rusija Juodojoje jūroje elgiasi atsargiau po to, kai prarado vieną iš savo bombonešių Tu-22M3.

 

„Rusija reguliariai atakuoja taikinius palei Ukrainos Juodosios jūros pakrantę, įskaitant Gyvačių salą, siekdama sutrikdyti eksportą“, – sakoma pranešime.

Kalbant apie ginklus, Ch-22 ne kartą parodė žemą tikslumą ir efektyvumą per Ukrainos karą. Tokios viršgarsinės raketos paleidimas į ne tą taikinį tarptautiniuose vandenyse rodo ne tik technines problemas, bet ir rimtus Rusijos aviacijos praktikos trūkumus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(28)
(1)
(27)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()