Šokiruojanti žinia. „Jis pateko į rusų rankas“ (Video) ()
Tai leis Rusijos armijai padidinti efektyvumą.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Į vieną iš koncernui „Uralvagonzavod“ priklausančių gamyklų buvo atgabentas tankas „Leopard“ 2A6, kurį Rusijos armija užgrobė per vykstantį karą Ukrainoje. Tai vieni iš naujesnių NATO į frontą siunčiamų tankų.
Rusijos žiniasklaidoje išplatintas pareiškimas rodo, kad vietos ekspertai išanalizuos vokiečių tanko konstrukciją ir įrangą, todėl geriau supras jo galimybes ir silpnąsias vietas, o tai leis Rusijos armijai padidinti efektyvumą susirėmimų su tokiais tankais Ukrainoje metu.
Net buvo paskelbtas trumpas „Leopard“ 2A6 pristatymo į vieną iš „Uralvagonzavod“ koncernui priklausančių gamyklų įrašas.
|
„Ekspertai išanalizuos šio tanko komponentus ir sistemas, kad įvertintų jų tikrąjį karinį-techninį lygį ir bendras pagrobtos transporto priemonės galimybes“, – rašoma Rusijos pranešime, kurį cituoja „Defense Blog“.
💥 Damaged Leopard tank delivered to Russian factory for examination.
— WWIII Archive (@WWIIIArchive) October 1, 2024
🇩🇪 The German-made vehicle, knocked out in combat, has been given to Uralvagonzavod, Russia's largest tank manufacturer, for a comprehensive examination.
📌 It will be disassembled, and specialists will… pic.twitter.com/mxTmdJFoq5
Tarp tankų, kuriuos Vakarai perdavė Ukrainos kariuomenei, didelė dalis yra vokiečių gamybos. Nors dominuoja senesni variantai, tokie kaip „Leopard“ 1A5 ir „Leopard“ 2A4, naujesnis „Leopard“ 2A6, kuris siūlo daug daugiau galimybių, taip pat buvo išsiųstas į frontą. Tai tankai, kurie gaminami nuo 2000-ųjų. Projektuotojai ketino sukurti mašinas, kurios būtų atsakas į rusų T-90 šeimos tankus. Palyginti su savo pirmtakais, „Leopard“ 2A6 visų pirma pasižymi sustiprintais šarvais ir ilgesniu „Rheinmetall“ Rh-120 L/55 pabūklu. Maždaug 60 tonų sveriantys „Leopard“ 2A6 gali judėti maždaug iki 70 km/h greičiu, o jų veikimo nuotolis – apie 500 km.
Kaip pažymėjo „Defense Blog“, nepaisant rusų patikinimų, kad bus atliekami konfiskuoto „Leopardo“ tyrimai, ekspertai teigia, jog dabartinis Rusijos pramonės potencialas yra nepakankamas tokiam tankui atkurti.
Tačiau gauta informacija tam tikru mastu gali palengvinti rusams tolimesnius susirėmimus su Vakarų technika. Kitas vertingas grobis, kurį jie paėmė Ukrainoje, buvo: pėstininkų kovos mašinos CV90, kurių įsigijimu kadaise gyrėsi Sergejus Šoigu, arba pėstininkų kovos mašinos M2 „Bradley“. Rusams taip pat pavyko užgrobti kai kuriuos senesnius NATO tankus ir ne tokias naujas vokiškas pėstininkų kovos mašinas „Marder 1“.