Pirmas toks smūgis. Izraelis siunčia signalą Rusijai (Foto, Video) ()
Izraelis nejuokauja.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
„Izraelis norėjo pasiųsti signalą Maskvai“, – „Interia“ sako Artimųjų Rytų Fondo ekspertas Tomaszas Otłowskis, komentuodamas ketvirtadienio (spalio 3 d.) išpuolį prie Rusijos bazės Sirijoje. Izraelio raketos pirmą kartą nukrito šalia Rusijos valdomų įrenginių. Ekspertas nurodo, kas galėjo slypėti už precedento neturinčio Izraelio sprendimo.
Išpuolis įvyko ketvirtadienio rytą. Ataka įvyko vienintelėje Rusijos Chmeimimo oro bazėje Sirijoje arba šalia jos. Tai pagrindinis Rusijos pajėgų centras Basharo al Assado valdomoje šalyje.
Tai Sirijos oro pajėgų bazė. Rusai valdo dalį jos teritorijos ir naudojasi jos operacine infrastruktūra.
„Teigiama, kad Izraelis užpuolė bazės dalį, kurią naudoja Sirijos ir, žinoma, Irano pajėgos. Tačiau rusų dalis tiesiogiai nenukentėjo. Tačiau Izraelio raketos nukrito labai arti Rusijos įrenginių“, – priduria mūsų Otłowskis.
This morning the Israeli Air Force struck targets at the Syrian coast. What makes this strike very interesting is that it occurred in the vicinity of the Russian Khmeimim airbase.
— (((Tendar))) (@Tendar) October 3, 2024
The explosions themselves are still not 100% geolocated but it is certainly somewhere in the area… pic.twitter.com/2bZkIam47c
|
Internete pasirodė filmuota medžiaga, kurioje matyti stiprūs sprogimai netoli bazės. Karo studijų instituto (ISW) teigimu, ataka sutapo su Izraelio karo lėktuvų veikla. Taip ataką galėjo Izraelio karo laivai.
Nepriklausomai nuo atakos formos, interviu „Bild“ Sirijos opozicijos žurnalistas Abdullah Almousa teigia, kad taikinys buvo sandėlis Rusijos bazėje, o apšaudymas įvyko praėjus kelioms valandoms po to, kai Irano transporto lėktuvas išskrido iš oro uosto.
Žurnalistas cituoja tris šaltinius, pagal kuriuos lėktuvas, prisidengdamas humanitarine pagalba, gabeno karinį krovinį. Lėktuvas priklauso Islamo revoliucijos gvardijos korpusui „Fars Air Qeshm“.
Izraelio taikinys buvo sandėlis, kuriame buvo saugomi „Hezbollah“ ginklai, kuriuos Iranas planavo pristatyti per bazę Sirijoje. Neaišku, kokie tiksliai tai buvo ginklai, ar Iranas buvo gamintojas, ar buvo atsakingas tik už gabenimą.
Anot Otłowskio, Izraelio ataka yra „signalas“ Rusijai.
„Anksčiau buvo informacijos, kad Izraelio pajėgos Libane rado slėptuves, kuriose buvo Rusijoje pagaminti ginklai ir amunicija, kurių pagaminimo datos – 2022 ir 2023 m.“, – pabrėžia jis.
„Izraeliečiai norėjo parodyti, kad sugeba be jokių kliūčių atakuoti Rusijos karnę įrangą. Tai kažkas naujo. Iki šiol, jei Izraelis atakavo taikinius Sirijoje, jais naudojosi arba tiesiogiai iraniečiai, arba Sirijoje veikiančios proiraniškos šiitų pajėgos“, – tęsia Otłowskis.
„Bild“, remdamasi Sirijos žiniasklaida, nurodo, kad rusai savo priešlėktuvinėmis sistemomis nesėkmingai bandė numušti Izraelio raketas. ISW priduria, kad šią informaciją taip pat pateikė Rusijos tinklaraštininkas, turintis ryšių su Kremliumi.
„Buvo užpulta Sirijos bazės dalis, ataka buvo labai arti Rusijos įrenginių. Todėl galiu įsivaizduoti, kad rusai galėjo jausti grėsmę. Jie galėjo manyti, kad tai buvo išpuolis prieš juos. Paaiškėjo, kad Rusijos sistemų efektyvumas yra daugmaž adekvatus tam, ką žinome iš Ukrainos karo patirties, ir tai nedavė daug rezultatų“, – komentuoja Otłowskis.