„Spalio 5 d. Tai didžiulis smūgis.“ Numušė Su-57  ()

Ukrainos gynėjas nusifotografavo ant rusų pasididžiavimo sparno.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Spalio 5 dieną Ukrainoje numuštas rusų dronas S-70 „Ochotnik-B“. Tai – ypatingai retas kovinis rusų dronas, galintis atlikti ir žvalgybos užduotis. „Ochotnik-B“ pasižymi forma, kuri yra būdinga penktos kartos naikintuvams, todėl jis turėtų būti sunkiai pastebimas radarams.

Įdomu tai, kad nors ukrainiečiai Konstantinivkoje fotografuojasi su „Ochotnik-B“ nuolaužomis, sklando informacija, kad šį droną numušė patys rusai.

[Pasaulinė premjera] EU+Kuponas. Nuostabios kainos el. paspirtukas: 500W, iki 80 km, NFC ir kt. (Video, „Ausom GX1“)
9019 4

Pasaulinė premjera

Specialus kuponas

Galioja iki 2024-10-10

Iš Europos greitas ir saugus pristatymas

1 metų garantija

Puikių savybių modelis

Išsamiau

Kai kurie šaltiniai teigia, kad „Ochotnik-B“ krito nuo Su-57 naikintuvo paleistos raketos.

Tai stebina, bet tik dėl to, kad penktos kartos naikintuvas Su-57 net nesiartina prie Ukrainos oro gynybos zonos, nes tam yra per brangus. Kita vertus, „Ochotnik-B“ buvo sukurtas veikti kartu su Su-57 naikintuvais. Tiksliau, buvo numatyta, kad Su-57 pilotai galės perduoti komandas „Ochotnik-B“ dronams.

 

„Ochotnik-B“ yra didelis dronas. Jo sparnų plotis 20 metrų. Palyginimui, F-16 naikintuvas yra maždaug dvigubai siauresnis. Tuščias „Ochotnik-B“ sveria panašiai tiek, kiek tuščias F-16. Tai yra bepilotis vienmotoris naikintuvas, kitaip ir nepasakysi. Jis gali nuskristi iki 6000 km (iki 3000 km, jei yra pakrautas ginklais), pasiekia 1000 km/val. greitį, uždaruose ginkluotės skyriuose gali gabenti 2 tonas įvairių bombų ir raketų. Ir, kaip minėta, yra nematomas radarams. Šis dronas net neturi įprasto vertikalaus uodegos stabilizatoriaus, pasižymi gryna skraidančio sparno konstrukcija, o tai nėra lengva pasiekti.

Net nesvarbu, ar „Ochotnik-B“ buvo numuštas rusų, ar ukrainiečių. Tai vis tiek yra neįtikėtini nuostoliai rusų karo aviacijai. Šiuo metu egzistuoja tik keli „Ochotnik-B“ prototipai ir kiekvieno netektis yra skausminga. Kadangi jų yra tiek mažai, kiekvienas yra vertas kelių dešimčių milijonų dolerių.

 

Kodėl rusai jį numuštų? Tikėtina, kad netyčia. Bet jis galėjo būti sunaikintas ir dėl to, kad buvo prarasta jo kontrolė. Rusai, galbūt, nenorėjo, kad ukrainiečiai susirinktų beveik sveikas „Ochotnik-B“ nuolaužas, todėl jį, vaizdžiai tariant, susmulkino ore. Tiesa, kiti šaltiniai teigia, kad jį numušė Ukrainos oro gynybos sistemos.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(107)
(3)
(104)

Komentarai ()