„Pirmą kartą.“ Rusams bus šokas. Ukraina pradeda masinę ginklų gamybą (Foto)  ()

Vienas pagrindinių kovos elementų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ukrainos gynybos ministerija paskelbė vaizdo įrašą, kuriame pristatoma vietinės gamybos karinė įranga ir ginkluotė. Filmuota medžiaga buvo skirta užsienio partneriams, o vienas iš pristatytų sprendimų – velkamasis artilerijos pabūklas. Kaip praneša „Defence Express“, tai naujausias haubicos „Bohdana-B“ modelis, apie kurį pirmą kartą pranešta 2023 m. gruodžio mėn.

Ukrainos inžinieriai panaudojo savaeigės haubicos 2S22 „Bohdana“ artilerijos dalį ir važiuoklę, kuri veikiausiai buvo gauta iš velkamojo pabūklo „Hiacint-B“. Pasak leidinio „Defence Express“, sprendimą kurti velkamąją šios artilerijos sistemos versiją lėmė tai, kad Ukrainos gynybos pramonė šiuo metu turi daugiau pajėgumų gaminti pabūklus nei savaeigės haubicos „Bohdana“ važiuoklę. Kadangi Ukrainai reikia vis daugiau artilerijos, kilo idėja sukurti velkamąjį variantą – „Bohdana-B“.

Kaip nurodo Ukrainos tarnyba, nepaisant to, kad savaeigių haubicų 2S22 gamybos tempas pasiekė apie 20 vienetų per mėnesį, atotrūkis tarp pabūklų ir važiuoklės gamybos vis dar egzistuoja. Dėl to nuspręsta tęsti šios artilerijos sistemos velkamosios versijos kūrimo darbus, juolab kad šis sprendimas gerai pasirodo kovinėje veikloje. Kartais jis net vadinamas Ukrainos artilerijos „parodomuoju egzemplioriumi“ arba „ukrainietiškuoju „Krabu““.

[Mažiausios kainos] El. dviračių TOP! Specialūs nuolaidų pasiūlymai tik Technologijos.lt skaitytojams + žaidimas laimėti dviratį (Video)
13512 4

Pristatome Jums ypatingai kokybiškus el. dviračius. Juos ir patys išbandėme, ir absoliuti dauguma pirkėjų su apžvalgininkais giria. Ir dabar dar juos galite įsigyti su specialiai Jums skirtais nuolaidų kuponais už mažiausias kainas istorijoje.

Išsamiau

Šiuo metu išsamūs techniniai haubicos „Bohdana-B“ duomenys, tokie kaip kovinė masė, šaudymo greitis ar žmonių, reikalingų jai valdyti, skaičius, dar nėra viešai skelbiami. Nepaisant to, galima pastebėti svarbią tendenciją – Ukrainos 155 mm kalibro velkamosios artilerijos kūrimo darbai tęsiasi ir jau pasiekė pirmojo viešo pristatymo etapą.

 

2S22 „Bohdana“ haubicos, dažnai vadinamos Ukrainos ginkluotės pramonės parodomuoju eksponatu, atlieka svarbų vaidmenį dabartinėje Ukrainos karyboje. Šios moderniausios konstrukcijos, sukurtos dar 2016 m., pradedamos gaminti serijiniu būdu, o tai leidžia padidinti fronte turimų vienetų skaičių. Vienas iš svarbiausių „Bohdana“ privalumų – NATO 155 mm kalibras, užtikrinantis suderinamumą su NATO šalių naudojama amunicija.

2S22 „Bohdana“ haubicos pasižymi dideliu šaudymo nuotoliu, kuris su standartiniais sviediniais yra maždaug 35 km, o su raketiniais sviediniais gali siekti iki 60 km. Be to, įrenginyje įrengta pusiau automatinė užtaisymo sistema, kuri gerokai padidina šaudymo greitį – iki šešių sviedinių per minutę. Haubica sumontuota ant čekiško sunkvežimio „Tatra Phoenix 8x8“ važiuoklės, kuri užtikrina gerą pravažumą bekele. Transporto priemonės kabina yra šarvuota, o papildomi strypų šarvai užtikrina apsaugą nuo šiuolaikinių grėsmių, pavyzdžiui, bepiločių skraidyklių ir prieštankinių bombonešių.

 

Nepaisant daugybės privalumų, Ukrainos haubicos 2S22 „Bohdana“ tapo Rusijos dronų kamikadzių taikiniu – pastarosiomis savaitėmis joms pavyko sunaikinti kelis šiuos ginklus. Sistema „Lancet“, kurią rusai naudoja „Bohdana“ naikinti, pasirodė esanti labai veiksminga. Nepaisant patirtų nuostolių, ukrainiečiai vis dar ketina plėtoti 2S22 „Bohdana“ gamybą, pritaikydami konstrukciją dabartinėms kovos sąlygoms. Reguliariai tobulinant šias haubicas, remiantis fronto patirtimi, tikėtina, kad jos taps vienu pagrindinių Ukrainos artilerijos elementų kovoje su agresoriumi.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(18)
(0)
(18)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()