„Lydosi betoniniai bunkeriai. Rusų kareiviai tiesiog „išgaravo“.“ Smogė Ukrainos monstras (Video)  ()

Tiesiog „išgaravo“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pastarosiomis savaitėmis ukrainiečiai rusams naikinti pradėjo naudoti dronus. Pasirodo, jie naudojami ne tik atviriems apkasams naikinti, bet įgudęs dronų operatorius gali net „išvalyti“ betoninį bunkerį nuo priešo. 

Dronai-drakonai yra ukrainiečių naujovė, kuri naudoja termitą kaip naikinimo priemonę, kuris degina viską, ant ko nukrenta. Tai prieštaringas, nors tam tikromis aplinkybėmis leidžiamas ginklas.

Anksčiau dronai-drakonai buvo naudojami Rusijos pozicijoms griauti medžių linijose. Vaizdo įraše matyti, kaip FPV dronas įskrenda į betoninį bunkerį su termito bomba. Be abejo, viduje buvę rusų kareiviai tiesiog „išgaravo“.

[Mažiausios kainos] El. dviračių TOP! Specialūs nuolaidų pasiūlymai tik Technologijos.lt skaitytojams + žaidimas laimėti dviratį (Video)
12949 4

Pristatome Jums ypatingai kokybiškus el. dviračius. Juos ir patys išbandėme, ir absoliuti dauguma pirkėjų su apžvalgininkais giria. Ir dabar dar juos galite įsigyti su specialiai Jums skirtais nuolaidų kuponais už mažiausias kainas istorijoje.

Išsamiau

Dronų-drakonų raketos yra vadinamoji termitinė medžiaga, gerai žinoma suvirinimo srityje ir naudota Antrojo pasaulinio karo metu padegamuosiuose ginkluose. Termitas yra aliuminio ir geležies oksido (rūdžių) miltelių mišinys, į kurį pridėta uždegiklio, pavyzdžiui, magnio. Šis uždegiklis būtinas, nes termitui užsidegti reikia apie 1 000 laipsnių pagal Celsijų.

 

Užsidegęs termitas dega net iki 3 000 laipsnių Celsijaus temperatūroje. Cheminė reakcija yra labai audringa, todėl išlydytas metalas išsiveržia į aplinką. Antroji termito savybė yra ta, kad jo neįmanoma užgesinti nutraukiant deguonies patekimą, nes jis yra mišinio struktūroje.

Dar blogiau, kad vandens naudojimas degančiam termitui gesinti kartais gali būti pražūtingas, nes dėl labai aukštos reakcijos temperatūros vandens molekulės skyla į deguonį ir vandenilį, kuris atitinkamomis proporcijomis su deguonimi yra sprogstamosios dujos. Todėl praktiškai rekomenduojama, kad termitas sudegtų savaime, tačiau iki to laiko jis gali išdegti net per storas gelžbetonio armatūras.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(109)
(2)
(107)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()