„Jie žymiai geresni ir pigesni!“ Lenkai šluoja masiškai. Ką pagamino Lietuva  ()

Lietuva ginkluojasi.


Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
© Justin Connaher (CC0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:140711-F-LX370-500_-_JBER_Airmen_train_with_sniper_weapon_system_(Image_15_of_39).jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Lietuviai išleis 36 mln. eurų vieninteliam savo šaudmenų fabrikui „Giraitės ginkluotės gamykla“ (GGG), kuris iki 2027 m. turėtų padvigubinti gamybos apimtis, pagiriamuosius žodžius Lietuvai rašo Lenkijos portalas „Wirtualna Polska“.

Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) interneto svetainėje skelbiama, kad Lietuvos finansų ministerija valstybinei šaudmenų gamyklai „Giraitės ginkluotės gamykla“ (GGG) ketina skirti 36 mln. eurų, iš kurių 11,2 mln. eurų turi būti panaudoti dar 2024 m.

Tikimasi, kad papildomos lėšos leis iki 2027 m. pastatyti antrąją gamybos liniją ir padidinti šaulių ginklų šaudmenų gamybą nuo dabartinių 60 mln. vienetų iki 120 mln. vienetų per metus. Taip pat verta paminėti, kad 2024 m. rugsėjį Lietuvos įmonė taip pat susitarė su JAV gynybos milžine „Northrop Grumman“ dėl 30 mm kalibro šaudmenų gamybos iki 2026 m.

[Pasaulinė premjera] EU+Kuponas. Nuostabios kainos el. paspirtukas: 500W, iki 80 km, NFC ir kt. (Video, „Ausom GX1“)
8871 4

Pasaulinė premjera

Specialus kuponas

Galioja iki 2024-10-10

Iš Europos greitas ir saugus pristatymas

1 metų garantija

Puikių savybių modelis

Išsamiau

Kartu su planuojama artilerijos šaudmenų gamykla kartu su Vokietijos konsorciumu „Rheinmetall“ Lietuva siekia bent iš dalies savarankiškai gaminti tiek mažo, tiek vidutinio kalibro, tiek tankų ir artilerijos šaudmenis ilguoju laikotarpiu.

Lietuvos GGG gamykla, įkurta 2000 m., yra vienintelis Baltijos šalyse šaulių ginklų šaudmenų gamintojas, turintis sertifikatą, reikalingą tiekti šaudmenis NATO šalims.

 

Verta pažymėti, kad lietuviai, kaip įprasta, pavyzdžiui, JAV bendrovėms, dalį savo produkcijos taikos metu taip pat nukreipdavo į civilinę rinką, kad bendrovė galėtų tikėtis nuolatinių pardavimų tuo metu, kai nėra valstybinių užsakymų. Civilinė produkcija gaminama toje pačioje gamybos linijoje, tik negaminamos kulkos su plienine šerdimi.

Dėl gero kainos ir kokybės santykio lietuviški GGG šoviniai Lenkijoje tapo labai populiarūs tarp sportinių šaulių ar medžiotojų, kurie anksčiau daugiausia buvo aprūpinami čekiškais „Sellier&Bellot“ šoviniais.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(166)
(4)
(162)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()