Jie gali būti nesustabdomi. Fronte pasirodė žadą atimantys ginklai (Foto, video)  ()

Labai apsunkina tikslaus smūgio vykdymą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusijos žvalgybiniai dronai „Zala“ yra rusų artilerijos akys, leidžiančios per labai trumpą laiką balistinėmis raketomis „Iskander-M“ atakuoti taikinius Ukrainos teritorijos gilumoje.

Taip yra todėl, kad rusai yra įvaldę gebėjimą realiuoju laiku perduoti užšifruotus vaizdo įrašus. Deja, ukrainiečių slopintuvai nebeveikia taip gerai kaip anksčiau, todėl vienintelė garantija, užtikrinanti slaptumą užnugaryje, yra fizinis tokio drono likvidavimas.

Iki šiol gana geras ir nebrangus būdas buvo naudoti bepilotes skraidykles, tačiau dabar dėl rusiškų dronuose įmontuotų slopintuvų tokie bandymai gali tapti neįmanomi.

[EU+Kuponai] „Techtober Blowout 2024“ išpardavimas! Mini PC, energijos stotelės, žaidimų monitoriai, vaizdo projektoriai ir kt. (Video)
6343 1

„Techtober Blowout 2024“ išpardavimas

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „TITAN ARMY P32A2S2“ - 32 colių, QHD, 240Hz žaidimų monitorius

2) „MINIX Z100-0dB“ - mini PC, 16+512GB, WiFi6 ir kt.

3) „Wanbo X5“ - 1080P, 1100 ANSI, WiFi 6, Bluetooth 5.0, Android 9.0 vaizdo projektorius

4) „SolarPlay Q2501“ - mobili energijos stotelė, 2400W, 2160Wh, LiFePO4

Išsamiau

Rusiški slopintuvai sukurti taip, kad apakintų priešo droną slopindami vaizdo perdavimą iš pilotų posto kameros. Toks veiksmas labai apsunkina tikslaus smūgio vykdymą.

Dėl savo dydžio ir galios gali būti, kad rusiško slopintuvo veiksmingas veikimo nuotolis bus keli metrai ar daugiau.Be to, tikėtina, kad siekiant taupyti energiją rusiškas sprendimas didžiąją laiko dalį veiks miego režimu ir įsijungs tik tada, kai arti bus aptiktas stiprus vaizdo perdavimui naudojamas signalas.

Tačiau verta pažymėti, kad Rusijos sprendimas yra neveiksmingas prieš dirbtiniu intelektu aprūpintus dronus, kurie, pavyzdžiui, kompiuterinės regos dėka gali visiškai savarankiškai sekti objektą. Ukrainiečiai, padedami Vakarų šalių, sėkmingai dirba šioje srityje, o kitas sprendimas – naudoti, pavyzdžiui, dronų porą.

 

Pirmasis apšviestų taikinį lazerio spinduliu iš didesnio atstumo, o antrasis, turintis paprastą lazerinę pusiau aktyvią galvutę (neatsparią trukdžiams), nusitaikytų į apšviestą taikinį. Taip pat belieka pridėti modulį, kuris nukreiptų į trukdymo šaltinį.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(18)
(3)
(15)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()