„Šalia Kaliningrado. Jau 2025 m.“  ()

Lietuvos Vyriausybė rezervavo tris valstybinės žemės sklypus „gynybos pramonės reikmėms“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Neįvardyta Ukrainos bendrovė planuoja Lietuvoje statyti heksano pagrindu pagamintų sprogmenų gamyklą. Šiuo metu jau yra pasirašytas ketinimų protokolas, o pačios statybos turėtų prasidėti 2025 m.

Jokių detalių nei apie šia įmonę, nei apie statybos vietą neatskleidžiama. Tačiau iš viešai prieinamų duomenų matyti, kad praėjusią savaitę Lietuvos Vyriausybė rezervavo tris valstybinės žemės sklypus „gynybos pramonės reikmėms“ Upytėje, Panevėžio rajone, praneša LRT, kuriuos cituoja „Defense Express“. Priežastis, kodėl šiuo metu rangovo įmonė laikoma paslaptyje, yra saugumo sumetimai. Vis dėlto pareigūnai pažymi, kad Ukrainos gamintojas „veikia ypač jautriame sektoriuje“ ir dirbs „po bendru Ukrainos gynybos skėčiu“.

Monitorius, kuriam sunku atsispirti: Tiesiog super geras vaizdo parametrų, patogumo ir kainos derinys (AOC Q27B3CF2 apžvalga)
5653 1

Šį kartą testuojame monitorių AOC Q27B3CF2: „Quad HD“ raiška, itin spartus reakcijos laikas, tiesiog kokybiškas vaizdas, patogus ir lengvas - o kaina tokia, kad vargu ar bežiūrėsite į brangesnius konkurentus...

Išsamiau

„Defense Express“ pastebi, kad ne naujiena, jog Ukrainos karinė pramonė siekia užsitikrinti bendradarbiavimą su partneriais užsienyje, kad išsaugotų gamybos įrangą ir personalą nuo rusų smūgių. Pavyzdžiui, vyksta derybos su Rumunija dėl vietos trotilo gamyklos, kuri neveikia nuo 2004 m., atgaivinimo. Vis dėlto portalas stebisi tokiu Ukrainos pasirinkimu, nes jo teigimu, tai ne itin saugi ar logistiškai pagrįsta vieta: geostrateginiu požiūriu ji ribojasi su Kaliningradu, o sprogmenys į Ukrainą turėtų būti gabenami tranzitu per Lenkiją arba ilgu aplinkkeliu jūra.

 

„Nepaisant to, yra keletas privalumų. Pavyzdžiui, Lietuvoje yra gerai išvystyta vietinė chemijos pramonė, ypač mineralinių trąšų gamybos segmente. Akivaizdu, kad Lietuvos vyriausybė taip pat sugebėjo pasiūlyti patrauklias ekonomines sąlygas verslui arba, paprasčiau tariant, sukurti tinkamą investicinį klimatą“, – rašo „Defense Express“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(132)
(12)
(120)

Komentarai ()