Rusai dalijasi keistu vaizdo įrašu. Tai yra bloga žinia Ukrainai (Video)  (4)

Rusai dalijasi paprastu vaizdo įrašu, kuriame, atrodo, nieko ypatingo nematyti. Tačiau pats šio įrašo egzistavimas yra bloga žinia.



© Ekrano nuotrauka

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusai dalijasi „Geran-2“ drono darytu vaizdo įrašu. „Geran-2“, žinoma, yra Rusijoje gaminama iranietiško „Shahed-136“ versija. Šie dronai naudojami Ukrainos terorizavimui. Jie gali pasiekti bet kurį Ukrainos kampą, atakuoja civilinę ir karinę infrastruktūrą. „Geran-2“ skrenda spiečiais, kad savo skaičiumi įveiktų Ukrainos oro gynybos galimybes. Artimiausiu metu jais lis ant Ukrainos energetikos infrastruktūros objektų.

Tikriausiai didžiausias „Shahed-136“ privalumas buvo šių dronų kaina. Buvo skaičiuojama, kad vienas toks dronas kainuoja apie 20 tūkstančių dolerių. Tai reiškia, kad juos galima leisti didžiuliais spiečiais, nes tokios atakos agresoriui kainuoja mažiau nei kainuotų raketos. Be to, Ukrainai numušinėti šiuos dronus „Patriot“ raketomis tiesiog neprotinga, nes jas reikia taupyti galingesniems taikiniams.

Kai Rusija pradėjo gaminti „Geran-2“, savo „Shahed-136“ versiją, buvo manoma, kad rusai tiesiog nukopijuos iranietišką droną. Tačiau jie ėmėsi jį tobulinti. Jie šiek tiek pakeitė jo korpusą, sumontavo sunkesnę kovinę galvutę. Pastarasis patobulinimas reiškia, kad „Geran-2“ pasižymi trumpesniu skrydžio nuotoliu, bet tai nėra svarbu, nes jis vis tiek gali pasiekti visus Ukrainos kampus. Kadangi „Geran-2“ dronus jie gamina patys, rusai jiems gali suteikti skirtingas kovines galvutes. Yra volframo šratais užpildytų dronų, o kai kurie „Geran-2“ turi 52 kg termobarines galvutes. Rusai į „Geran-2“ taip pat sumontavo papildomas apsaugas nuo ukrainiečių trikdžių generatorių. Tiesa, panašu, kad Ukrainos gynėjai tam jau rado priešnuodį, nes daug „Geran-2“ pasiklysta ir grįžta atgal į Rusiją, krenta nepasiekę taikinio ar net lekia į Baltarusiją.

Monitorius, kuriam sunku atsispirti: Tiesiog super geras vaizdo parametrų, patogumo ir kainos derinys (AOC Q27B3CF2 apžvalga)
5122 2

Šį kartą testuojame monitorių AOC Q27B3CF2: „Quad HD“ raiška, itin spartus reakcijos laikas, tiesiog kokybiškas vaizdas, patogus ir lengvas - o kaina tokia, kad vargu ar bežiūrėsite į brangesnius konkurentus...

Išsamiau

Šie patobulinimai stipriai išaugino „Geran-2“ kainą. Ekspertų skaičiavimais, vienas toks dronas dabar kainuoja apie 80 tūkstančių dolerių. Bet rusai nesiliauja jų tobulinti.

 

Dabar rusai socialiniuose tinkluose dalijasi tokiu įrašu:

Tai – „Geran-2“ darytas įrašas. Rusai nusprendė, kad jei šie dronai skraido po visą Ukrainą, tai jie gali atlikti ir žvalgybą. Įprastai „Geran-2“ ir „Shahed-136“ jokių kamerų neturi. Jie skrenda į numatytą tašką pagal numatytą kursą ir tiek. Dabar „Geran-2“ atgal į vadavietę perduos ir vaizdo informaciją, kurią rusai naudos žvalgybai.

 

„Geran-2“ žvalgys visą Ukrainą, bet svarbiausias šių kamerų uždavinys – oro gynybos sistemų identifikavimas. Galima neabejoti, kad rusai tiesiog nori užfiksuoti „Geran-2“ žudikus, nes dauguma šių dronų yra numušami. Identifikavus oro gynybos sistemų vietas ir mobilių oro gynybos grupių veikimo metodus, rusams bus lengviau plėšyti Ukrainos dangų.

Ir tai yra dvi blogos žinios. Visų pirma, „Geran-2“ vis dar tobulinamas ir labai sparčiai. Antra, rusai turės dar daugiau žvalgybos informacijos ir tai turės neigiamą poveikį Ukrainos oro gynybos efektyvumui ir saugumui.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(24)
(35)
(-11)

Komentarai (4)