„Sankcijos nė motais.“ Jų dešimtys. Ką slapta gavo Rusija (Video) ()
Kalbama apie šarvuočius, pagamintus įmonės „Streit Group“, praeityje bendradarbiavusios su Rusijos karine pramone.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Pastaruoju metu Rusijos socialiniuose tinkluose pasklidę vaizdo įrašai gali byloti apie „Streit Group“ gaminamos karinės technikos tiekimą Rusijos pajėgų poreikiams. Kaip rašo „Defence Blog“, remdamasis atitinkamais šaltiniais, įranga gali būti iš JAE arba Pietų Afrikos.
„Tariamai Rusijos pajėgoms buvo nupirkta partija įvairių neaiškios kilmės šarvuočių „Toyota Land Cruiser“ pagrindu“, – rašoma straipsnyje.
Vaizdo įraše matyti daugiau nei 20 šarvuotų automobilių, pagamintų „Toyota Land Cruiser“ ir „Ford F-550“ pagrindu, tarp kurių „Spartan SUT“, „Cobra“ ir „Cougar“ modeliai, rašė stebėtojai.
The #UAE is gradually becoming a threat for its western allies such as the #US & #France. Now, UAE has started exporting weapons to #Russia in-order to use in the war against #Ukraine. Streit Group armored vehicles manufactured in the UAE are recently delivered to #Russian Army!… pic.twitter.com/HAp3NILcdG
— Babak Taghvaee - The Crisis Watch (@BabakTaghvaee1) October 27, 2024
|
Šie modeliai yra patvarios, mobilios šarvuotos mašinos. Pastebėta, kad JAE įsikūrusi „Streit Group“ gamina aukštų apsaugos charakteristikų įrangą, dažnai savo produkciją demonstruodama tarptautinėse ginklų parodose ir tiekdama į įvairias šalis.
Straipsnio autoriai atkreipė dėmesį į tai, kad „Streit Group“ turi patirties gaminant įrangą privatiems kariniams rangovams, tokiems kaip „Wagner“.
Be to, anksčiau bendrovė bendradarbiavo su Rusijos karine pramone įmone, kurdama „Condor/VPK-Ural“ šarvuočius, skirtus naudoti kovos zonose. Šios mašinos išsiskiria aukštu apsaugos laipsniu ir modifikacijomis, todėl jos yra paklausios atliekant sudėtingas užduotis kovinėmis sąlygomis.
Tačiau lieka atviras klausimas, ar mašinos buvo pirktos tiesiogiai iš „Streit Group“, ar per trečiąsias šalis. Tokios atsargos, nepaisant padidėjusio spaudimo sankcijoms, liudija apie sunkumus kontroliuoti tarptautines ginklų siuntas, ypač ilgo karo Ukrainoje sąlygomis.