96 „Leopard“ tankai. Nereali žinia Ukrainai. Šveicarija keičia savo politiką  ()

Neutrali Šveicarija turi labai stiprias ginkluotasias pajėgas ir daug karinės technikos. Ukraina ir jos draugai mato tą techniką ir apie ją gavoja, bet Šveicarija laikosi griežtos politikos neparduoti ir neperduoti ginklų jokiai kariaujančiai šaliai. Bet visos politikos kada nors keičiasi.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pavyzdžiui, Šveicarija turi nemažai „Panzer 87“ tankų. Tai yra Šveicarijoje pagaminti „Leopard 2A4“ tankai, kuriuos ukrainiečiai jau pažįsta. Pagal savo neutralumo politiką, Šveicarija ne tik pati negali jų perduoti Ukrainai, bet net negali leisti kitoms šalims to padaryti. Tai yra, Šveicarija gali perduoti šiuos tankus Vokietijai, bet Vokietija turi įsipareigoti jų neperduoti Ukrainai. Taip susidaro keista situacija, kai Vokietija (ar kitos šalys) gali siųsti savo tankus kovoti, gali į jų vietą priimti šveicarų tankus, bet negali šveicarų tankų siųsti Ukrainai.

Šveicarijos prezidentė Viola Amherd pareiškė pasisakanti už draudimo reeksportuoti Šveicarijoje pagamintus ginklus į Ukrainą panaikinimą, praneša „Reuters“. Jos teigimu, toks draudimas  kenkia Šveicarijos pramonei ir saugumui. „Asmeniškai manau, kad turime žengti žingsnį į priekį mūsų pramonės vardan“, – sakė Amherd.

Monitorius, kuriam sunku atsispirti: Tiesiog super geras vaizdo parametrų, patogumo ir kainos derinys (AOC Q27B3CF2 apžvalga)
5654 1

Šį kartą testuojame monitorių AOC Q27B3CF2: „Quad HD“ raiška, itin spartus reakcijos laikas, tiesiog kokybiškas vaizdas, patogus ir lengvas - o kaina tokia, kad vargu ar bežiūrėsite į brangesnius konkurentus...

Išsamiau

Kodėl Šveicarijos prezidentė tokį sprendimą motyvuoja noru padėti savo pramonei? Nes tokie suvaržymai atbaido pirkėjus. Ar pirkdamas naują automobilį rinktumėte gamintoją, kuris po to metų metus jums aiškintų, kam galite parduoti tą mašiną? Nyderlandai atsisakė pirkti šveicariškus ginklus dėl to reeksporto draudimo. Dabar kariauja Ukraina, bet kada nors tai gali būti kitos šalys. Ir šveicariškus ginklus naudojančios valstybės negalės jų remti. Kitur pagaminti ginklai atkeliauja be tokių sąlygų, o tai suteikia daugiau lankstumo kolektyvinei gynybai.

 

Dažnai šalys blokuoja ginklų perdavimą kitoms šalims, nes saugo technologijas. Bet Ukrainos atveju net nėra ką saugoti. 2023 metais Nyderlandai visiškai atsisakė šveicariškų ginklų pirkimo, kai Šveicarija blokavo 96 Italijoje saugomų tankų „Leopard 1“ reeksportą. Ukraina jau turi tokių ir geresnių tankų, Rusija juos gerai pažįsta. Su technologijų apsauga tai niekaip nėra susiję. Tik su kruopščia ir griežta neutralumo politika.

 

Amherd teigia, kad toks sau priskirtas suvaržymas smaugia Šveicarijos gynybos pramonę, stumia ją į technologinį sąstingį, kuris kenkia ir pačios šalies saugumui. Tiesa, Šveicarijos prezidentė teigia, kad nors reeksporto draudimą reikia naikinti, pati Šveicarija ginklų kariaujančioms šalims tiesiogiai vis tiek neparduotų ir nedovanotų.

Viola Amherd taip pat mano, kad Šveicarija turi daugiau prisidėti prie žemyno saugumo. Jos manymu, šalis turi investuoti į saugumą Europoje, stiprinti ryšius su partneriais, tarp jų ir NATO. „Per pastaruosius 30 metų Šveicarija nepakankamai investavo į gynybą, ir mes turime tai kompensuoti“, – sakė ji.

(67)
(2)
(65)

Komentarai ()