„Tankai T-34... ir ne tik.“ Rusijoje pasirodė Antrojo pasaulinio karo technika (Video) ()
Karo ekspertai teigia, kad muziejinių šarvuočių pasirodymas Rusijos poligone rodo šiuolaikinių tankų trūkumą. Tai susiję ne tik su mokymu, bet ir su galimu jų panaudojimu karo veiksmų Ukrainoje metu.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Neseniai internete pasirodė vaizdo įrašas, kuriame Chabarovsko poligone matyti sovietų šarvuočiai iš Antrojo pasaulinio karo, įskaitant tankus T-34, sunkiuosius tankus IS-2 ir savaeiges haubicas ISU-152.
Filmuota medžiaga buvo užfiksuota 392-ojo mokymo centro teritorijoje, kur neseniai buvo pastebėti ir Šiaurės Korėjos kariškiai. Tai sukėlė karo analitikų susidomėjimą, kurie pasiūlė, kad ši technika būtų naudojama tik mokymams, o ne dalyvavimui kovinėse operacijose.
Stebėtojai rašo, kad užsitęsusio konflikto Ukrainoje fone Rusija susiduria su modernesnių šarvuočių trūkumu. Kai kurie senoviniai tankai, tokie kaip T-54, T-55 ir T-62, jau buvo pastebėti fronte, o tai rodo Maskvos patirtų nuostolių mastą.
Videos have appeared (I cannot verify their accuracy) of military training supposedly starting with the use of special armoured vehicles. The video shows a T-34, an IS-3 tank, and an ISU-152. All machines are from the Second World War.
— Anton Gerashchenko (@Gerashchenko_en) October 26, 2024
Earlier, North Korean troops were spotted… https://t.co/IgoPAqq4YQ pic.twitter.com/UFLNFjALFR
|
Tačiau dar senesnių Antrojo pasaulinio karo laikų mašinų, tokių kaip T-34 ir IS-2, pasirodymas poligonuose išryškina modernių tankų trūkumą ir būtinybę ieškoti alternatyvų.
Kai kurie ekspertai pastebi, kad šios retro šarvuotos technikos naudojimas poligonuose gali būti susijęs ne tik su mokymu, bet ir galimu jų panaudojimu kovinių operacijų metu. Tuo pat metu istorinių tankų buvimas poligonuose Rusijos Federacijoje gali būti vertinamas kaip simbolinis gestas, atspindintis grįžimą prie sovietinių tradicijų šiuolaikinės įrangos trūkumo akivaizdoje.