Pergalę pakeitė „išgyvenimas“. JAV nėra tikra, kad galės padėti Ukrainai  ()

Šaltinis, susijęs su karine pagalba, sakė, kad Vašingtonui nėra ko duoti be rimtos rizikos.


Asocatyvi nuotr.
Asocatyvi nuotr.
© ZSU (atvira licencija) | https://www.facebook.com/photo.php?fbid=901095045536908&set=pb.100069092624537.-2207520000&type=3

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pentagonas, Vakarai ir Ukrainos pajėgos vis labiau nerimauja dėl Ukrainos gebėjimo suvaldyti Rusijos puolimą per ateinančius šešis mėnesius.

Ukrainos kariams pavyko išlaikyti Pokrovską, tačiau kitose fronto srityse Rusijos pajėgos „skinasi kelią per gynybą“. Okupacinės pajėgos pasiekė sėkmės netoli Kupjansko ir po 6 mėnesių bandymų pažengė į Časiv Jaro miestą. Vuhledarą priešas jau užėmė, o Kurachovas puolamas iš dviejų krypčių. Maždaug pusę teritorijų, kurias perėmė Ukrainos pajėgos Kursko srityje, Rusija išlaisvino.

Nepaisant stiprėjančios mobilizacijos, jauni ukrainiečiai nenoriai stoja į ginkluotąsias pajėgas kaip savanoriai neterminuotos tarnybos sąlygomis. Vakarų partneriai ragina Kyjivą sumažinti mobilizacijos amžių, tačiau tai trukdo politinis jautrumas ir baimės dėl demografinės krizės.

Monitorius, kuriam sunku atsispirti: Tiesiog super geras vaizdo parametrų, patogumo ir kainos derinys (AOC Q27B3CF2 apžvalga)
5017 2

Šį kartą testuojame monitorių AOC Q27B3CF2: „Quad HD“ raiška, itin spartus reakcijos laikas, tiesiog kokybiškas vaizdas, patogus ir lengvas - o kaina tokia, kad vargu ar bežiūrėsite į brangesnius konkurentus...

Išsamiau

JK karališkojo jungtinių ginkluotųjų pajėgų instituto vyresnysis mokslininkas sausumos karo srityje Jackas Watlingas teigė, kad priežastys, kodėl Rusija pasiekė sėkmės, yra Ukraianos oro gynybos išteklių trūkumas, ribotos amunicijos atsargos ir šarvuočių trūkumas. Kuo mažiau kariuomenė turi šarvų ir ugnies jėgos, tuo labiau ji turi pasikliauti pėstininkais.

Tačiau Rusija taip pat neapsieina be rimtų problemų. Šalis agresorė trečdalį savo biudžeto išleidžia armijai, naikindama civilinę ekonomiką. Europos žvalgyba prognozuoja, kad infliacijos pasekmes „ekonominio skausmo“ pavidalu paprastos šeimos pajus jau kitais metais.

 

Fronte Kremlius vis dar remiasi taktika, kuri veda į nuostolius. Sprendimas įtraukti Šiaurės Korėjos karius rodo perkrovą, o vadovybė jau daro „stiprų spaudimą“ Maskvai, kad ji padidintų mobilizaciją.

Tuo pat metu neįvardytas šaltinis, susipažinęs su karinės pagalbos srautu Ukrainai iš JAV, prisipažino nežinantis, ar Vašingtonas pajėgus duoti pakankamai.

„Neturime jiems daugiau ką duoti be rimtos rizikos“, – pabrėžė pašnekovas.

NATO atstovas teigė, kad per mėnesį į Rusijos pajėgas papildo apie 30 000 karių. To pakanka padengti pastarųjų mėnesių nuostolius. Rusija negali kovoti amžinai, tačiau JAV, Europa ir Ukraina nerimauja dėl „lūžio taško“.

 

„Atrodo, kad Maskva tikisi kad kitais metais pavyks pasiekti savo tikslus Donbase ir sukelti Ukrainos kariuomenės aukų ir materialinės degradacijos lygį, tokį aukštą, kad ji nebegalės priešintis“, – pažymėjo Watlingas.

Savo pareiškimuose aukšti JAV pareigūnai nebėra tokie įsitikinę Ukrainos pergale. Vienas neįvardytas asmuo, susijęs su planavimu Pentagone, sakė, kad amerikiečiai dabar vis dažniau galvoja „apie tai, kaip Ukrainai išgyventi“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(5)
(16)
(-11)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()