„Jie blokavo pagalbą Ukrainai. Dabar jie pradėjo gailėtis“  ()

„Turime žengti žingsnį į priekį.“


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šveicarijos prezidentė teigia, kad dėl nemokamo reeksporto nebuvimo kai kurios šalys nenori iš jos pirkti ginklų. Jos nuomone, tokie apribojimai akivaizdžiai pradeda kenkti Šveicarijos ginklų pramonei, taigi ir jos šalies saugumui.

„Asmeniškai aš manau, kad turime žengti žingsnį į priekį savo pramonės labuiPadėtis tampa sudėtinga, nes tokios šalys kaip Nyderlandai nusprendė nepirkti ginklų iš Šveicarijos, nes ji neturi laisvo reeksporto. Jei turime problemų su savo ginklų pramone, vadinasi, turime ir saugumo problemų, nes svarbu turėti technologijų ir praktinių žinių“, – sakė Šveicarijos prezidentė Viola Amherd, kurią cituoja agentūra „Reuters“.

[EU+Kuponai] „Halloween Sale“! Mažiausios kainos. Įspūdingų galimybių dulkių siurbliai, žaidimų monitoriai, vaizdo projektoriai ir kt. (Video)
5119

„Halloween Sale“ išpardavimas

Mažiausios fiksuotos kainos

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „Narwal Freo X Ultra“ - 8200Pa, plovimas, unikalus šepetys, stotelė ir kt.

2) „JIMMY H10 Flex“ - įspūdingų galimybių belaidis dulkių siurblys

3) „KTC Q24T09“ - 24 colių, QHD, 180Hz žaidimų monitorius

4) „ETOE Seal Pro“ - 1080P, 1000 ANSI, Google TV vaizdo projektorius

Išsamiau

„Reuters“ primena, kad Šveicarija, nepaisant savo ilgalaikio neutralumo, yra svarbi ginklų tiekėja. Stokholmo tarptautinio taikos tyrimų instituto duomenimis, 2022 m. ji užėmė 14 vietą pasaulyje pagal karinės įrangos pardavimą.

2023 m. Šveicarijos ginklų pardavimai sumažėjo, dėl to daugiausia kalta neutrali šalies pozicija, kurios valdžios institucijos ne tik tiesiogiai nepadėjo Ukrainai, bet ir blokavo dalį kitų šalių planuojamos pagalbos.

 

Ypatingo atgarsio sulaukė beveik šimto „Leopard 1A5“ tankų, kuriuos firma RUAG saugo Italijoje, atvejis. Buvo sumanyta juos parduoti Vokietijai, iš kurios jie galėtų iškeliauti į Ukrainą. Šveicarijos vyriausybė iš pradžių užblokavo sandorį, o vėliau papildomai pradėjo RUAG veiklos tyrimą.

Viola Amherd sakė, kad Šveicarija turi daugiau investuoti į saugumą visoje Europoje ir šiuo tikslu ketina stiprinti ryšius su partneriais, įskaitant NATO. Tačiau ji pabrėžė, kad Šveicarija, kuri pasauliniuose konfliktuose veikia kaip taikdarė, niekada netiekia ginklų nė vienai kariaujančiai šaliai.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(14)
(49)
(-35)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()