„Negrįžtamumo taškas“. Karas Ukrainoje yra kritinėje fazėje. „Rusija artėja prie pergalės“  (2)

„Jei artimiausiais mėnesiais nebus imtasi atitinkamų veiksmų, Rusijos pranašumas ir toliau augs, o karinė padėtis pasieks tašką, iš kurio nebegalima grįžti“.


Asocatyvi nuotr.
Asocatyvi nuotr.
© ZSU (atvira licencija) | https://www.facebook.com/photo.php?fbid=902530818726664&set=pb.100069092624537.-2207520000&type=3

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Naujausiame straipsnyje Ukrainos Valstybinio nacionalinio instituto mokslininkas Mykola Beleskovas atkreipia dėmesį į Kyjivo klaidas per paskutinius kovos mėnesius, taip pat kritikuoja Vakarus už pasidavimą „Putino šantažui“.

Mokslininkas pradeda savo analizę nerimą keliančiu tonu, nurodydamas, kad nors fronte jau beveik dvejus metus buvo aklavietė, o puolimas nepereina į naudą nė vienai pusei, „Rusija dabar gali sudaryti sąlygas pergalei Ukrainoje“.

Teigiama, kad dabar karas yra kritinėje fazėje. Maskva vis dar turi iniciatyvą mūšio lauke pietinėje ir rytinėje užpultos šalies dalyse, o teritoriniai laimėjimai spalį buvo didžiausi nuo 2022 metų kovo.

„Jei tokia tendencija išliks ir ateinančiais mėnesiais, Rusija gali būti pasirengusi užbaigti Donbaso užkariavimą 2025 m. kampanijos sezone “, – pabrėžia Mykola Beleskovas. 

[EU+Kuponas] Bent 2 kartus pigiau nei Lietuvoje! Aukščiausio lygio plazminis pjaustytuvas. Paskutiniai vienetai („VEVOR CUT-50“)
4229 1

Nuostabiai gera kaina

Specialus kuponas

Iš EU greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Valstybinio nacionalinio instituto mokslininkas išvardija ir Ukrainos klaidas: neveiksmingi fronto linijos įtvirtinimai, nuolatinis karių trūkumas dėl netinkamo Ukrainos mobilizacinių pastangų valdymo ir užsitęsęs karinės pagalbos teikimo iš JAV ir kitų Vakarų partnerių vilkinimas. 

„Tai taip pat reiškia, kad bent kol kas reikia atsisakyti visų bandymų išvaduoti okupuotas Ukrainos teritorijas“, – pripažįsta autorius.

Dėl šios priežasties, anot Beleskovo, Ukraina nusprendė pakeisti taktiką ir pulti vakarines Rusijos sritis, kur nuo Antrojo pasaulinio karo nė vienas užsienio karys nėra įkėlęs kojos. 

 

„Rusijos invazija į Ukrainą šiuo metu yra kritiniu momentu. Jei per artimiausius kelis mėnesius nebus imtasi žingsnių pakeisti neigiamą šiandienos dinamiką, Rusijos pranašumas augs tol, kol karinė padėtis pasieks tašką, iš kurio nebegalima grįžti“, – teigia mokslininkas.

Tuo pat metu mokslininkas analizuoja naujausius Rusijos „pasiekimus“ ir primena, kad rugsėjis buvo „kruviniausias priešo mėnuo“, o Maskva  kasdien netekdavo per tūkstantį karių (žuvusių ar sužeistų).

„Vienas dalykas, kurio Putinas tikrai nenori, yra paskelbti dar vieną politiškai rizikingą mobilizaciją. Kol kas panašu, kad jis rado sprendimus, kurie leistų Rusijai tęsti puolimo operacijas Ukrainoje, nemobilizuojant šimtų tūkstančių Rusijos civilių“. 

 

Tai apėmė dosnius atlyginimus ir apdovanojimus, taip pat Šiaurės Korėjos karių išmetimą į frontą. Be to, kaip pabrėžia Beleskovas, Putinas taip pat žaidžia Vakarų baime, siūlydamas pakeisti branduolinę doktriną ir grasina gerokai sumažinti tokio tipo ginklų panaudojimo slenkstį.

Analitikas priduria, kad dabar daug kas priklausys nuo lapkričio 5 dieną vyksiančių JAV prezidento rinkimų rezultatų.

„Tas, kas laimės lenktynes ​​dėl Baltųjų rūmų, paveldės karą Ukrainoje, dėl kurio jo ar jos dėmesio reikės nedelsiant, kad būtų išvengta Rusijos pergalės. Pergalė Maskvai reikštų Vakarų žlugimą ir pakeis geopolitinį kraštovaizdį ateinantiems dešimtmečiams“, – nurodo jis.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(24)
(4)
(20)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (2)