Po susidūrimo su rusais: „Visi 60 mm ir 81 mm sviediniai turi būti atšaukti“  ()

Šie ginklai daugelyje situacijų rodo didesnį potencialą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Turinti penktą stipriausią armiją pasaulyje pagal „Global Firepower 2024“ reitingą Pietų Korėja ketina atsisakyti šiuo metu naudojamų minosvaidžių, teikdama pirmenybę dronams, kurie daugelyje situacijų rodo didesnį potencialą ir gali efektyviau susilpninti priešo pajėgas. Tokie planai – ukrainiečių patirties, įgytos susidūrus su rusais, rezultatas.

Pietų Korėjos žiniasklaida praneša, kad jos planai jau yra „paskutinėje patvirtinimo stadijoje“, tai teigė, be kita ko, ir vietos kariuomenės štabo viršininkas. Visi 60 mm ir 81 mm sviediniai turi būti atšaukti.

[Vokietija] Beprotiškai geros kainos ir funkcionalumo portabilaus multimetro rinkinys - nustebs ir profesionalai („KKNOON K618“)
7813 6

Ypatingai gera kaina

Iš Vokietijos greitas pristatymas

Sutvarkyti visi mokesčiai

Gausus priedais rinkinys

Išsamiau

Pagrindinis argumentas atsisakyti tokio tipo ginklų yra nedidelis šaudymo nuotolis. 60 mm sviedinys gali pataikyti į taikinius maždaug iki trijų km atstumu, o visas komplektas sveria apie 20 kg. Kita vertus, 81 mm sviedinys suteikia galimybę atakuoti taikinius iki septynių km atstumu, tačiau yra pastebimai sunkesnis (apie 40 kg komplekte).

Todėl karių, turinčių tokius ginklus, darbas arti priešo yra labai sunkus. Visiška jo priešingybė yra nuotoliniu būdu valdomi dronai. Seulas tai matė ukrainiečių ir rusų susirėmimuose. Be to, jis supranta, kad Šiaurės Korėja gali greitai prisotinti savo ginkluotąsias pajėgas pigiais ir masinės gamybos dronais.

 

Tai visų pirma kalbama apie FPV (first person view) bepiločius orlaivius, t. y. dronus su įmontuota kamera, kuri užtikrina tiesioginį vaizdą realiu laiku. Jie naudojami amunicijai numesti ant priešo technikos arba tiesiogiai pataikyti į taikinius, kai veikia kamikadzės ginklo principu.

Karas Ukrainoje parodė, kad net ir nedideli komerciniai dronai gali būti tinkamai modifikuoti kariuomenės poreikiams. Patobulintos karinės mašinos bus brangesnės, bet gali turėti daug geresnį našumą, o būtent tokias konstrukcijas Pietų Korėjos kariuomenė greičiausiai norės naudoti.

 

Verta pažymėti, kad tai ne pirmieji pranešimai, leidžiantys manyti, jog net šalys, tiesiogiai nedalyvaujančios pagalboje Ukrainai, atidžiai stebi jos karo su Rusija eigą. Gali būti, kad Pietų Korėja galiausiai pasitrauks iš amerikietiškų sraigtasparnių AH-64E „Apache“ pirkimo sutarties, nes vietiniai specialistai pranešimuose atkreipia dėmesį į bepiločių orlaivių dominavimą fronte ir Rusijos sraigtasparnių pažeidžiamumą, atakoms naudojant MANPADS.

Tačiau su minosvaidžiais susijusių pokyčių kontekste pažymima, kad Seulas neplanuoja vengti didesnių ginklų, tokių kaip 120 mm ir 107 mm artilerijos.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(52)
(0)
(52)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()