Dingo Ukrainai skirti MiG-29. „Skriejo link Lenkijos. Ką tie lenkai, numušė?“  ()

„Tada duokite mums MiG...“


V. Zelenskis
V. Zelenskis
© Stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=NpiuDx8lE_I

Visi šio ciklo įrašai

  • 2024-11-01 Dingo Ukrainai skirti MiG-29. „Skriejo link Lenkijos. Ką tie lenkai, numušė?“  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ukraina sudarė susitarimą su NATO dėl Aljanso orlaivių siuntimo į Lenkiją, kad Varšuva galėtų perkelti savo senus naikintuvus MiG-29 į Kyjivą. Bet tai nebuvo padaryta.

Prezidentas Volodymyras Zelenskis padarė atitinkamą pareiškimą spalio 31 d. spaudos konferencijoje Užkarpatėje. Visų pirma jis teigė, kad Ukrainą ir Lenkiją sieja geri kaimyniniai santykiai, tačiau yra ir tam tikrų iššūkių.

„Yra įvairių iššūkių, nuolat prašėme numušti raketas, kurios skrieja link Lenkijos.“

Šalies vadovas pridūrė, kad Ukraina paprašė Lenkijos apsaugoti Stryjus, nes Kyjivas neturi reikiamo skaičiaus sistemų dujų saugyklai apsaugoti.

Ką tie lenkai, numušė? Ne. Lenkai sakė, kad jie yra pasirengę numušti, jei jie nebus vieni dėl šio sprendimo, jei NATO juos rems“, – sakė V. Zelenskis

Jis taip pat sakė, kad anksčiau susitarė su tuometiniu NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu, kad Lenkija gaus policijos misiją – NATO lėktuvus.

[EU+Kuponas] Bent 2 kartus pigiau nei Lietuvoje! Aukščiausio lygio plazminis pjaustytuvas. Paskutiniai vienetai („VEVOR CUT-50“)
4229 1

Nuostabiai gera kaina

Specialus kuponas

Iš EU greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

„Labai norėjome gauti MiG iš Lenkijos, bet jie negalėjo mums jų duoti, nes neturėjo pakankamai sau, todėl sutarėme su NATO, kad blokas perduos jiems policijos misiją, kaip ir mūsų Baltijos šalių draugams“, – sakė prezidentas.

Anot jo, nepaisant pasiekto susitarimo, Lenkija neperdavė Ukrainai žadėtų naikintuvų, nes jų turėjo „mažai“, o pati nedrįso numušti raketų, net ir skrendančių jos kryptimi.

„Ar Lenkija davė mums lėktuvų? Ne. Ar buvo kita priežastis? Taip. Ar kitos šalys susivienijo aplink Lenkiją ir pasakė: taip, mes esame kaimynai, mes numušime ir lėktuvais, ir oro gynybos priemonėmis? Ne. Kai nusprendė nenumušinėti šių raketų su MiG, mes paprašėme: tada duokite mums MiG, jie bus dislokuoti kažkur Vakarų Ukrainoje ir numuš tas raketas“, – sakė V. Zelenskis.

Jis pridūrė, kad yra daug detalių, susijusių su šiuo klausimu ir ne visas jas „galima aptarti viešai“, tačiau „pagrindinė mintis yra ta, kad sąjungininkų pajėgos pakilo į dangų, numušdamos raketas ir bepiločius lėktuvus virš Izraelio, kai JAV to norėjo“.

 

„Manau, kad tai yra atsakymas“, – baigė prezidentas.

  • 2023 metų gegužę Lenkija paskelbė apie dešimties naikintuvų MiG-29 perkėlimą į Ukrainą, nuo viso masto atakos pradžios iš viso buvo pristatyta 14 tokių lėktuvų. Ukraina iš Slovakijos gavo dar 13 MiG-29.
  • 2024 metų liepą Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas pareiškė, kad Varšuva gali svarstyti galimybę suteikti Ukrainai MiG. Tačiau kol kas jie patruliuoja NATO oro erdvėje. Perkėlimas įvyks, jei Lenkija gaus amerikiečių F-35.
  • Rugpjūtį Lenkijos gynybos ministras Wladyslawas Kosiniak-Kamyshas pareiškė, kad MiG-29 į Kyjivą bus galima atgabenti tik gavus naujus pakaitinius kovinius lėktuvus. Jis paragino ukrainiečius suprasti, kad pagrindinis Varšuvos prioritetas yra paremti savo gynybinius pajėgumus.
  • 2024 metų rugsėjį Ukrainos užsienio reikalų ministras Andrijus Sybiha pasakė, kad Ukrainai reikia MiG-29, kurių tiekimo galimybė svarstoma Lenkijoje. Tačiau tam būtina, kad ES padidintų savo galimybes patruliuoti oro erdvėje virš Lenkijos, aiškino A. Sybiha.

 

Pentagonas neseniai atsakė, kodėl JAV nepadeda Ukrainai numušti raketų, kaip tai daro Izraelyje. Jis pareiškė, kad Ukraina gana sėkmingai susidoroja pati, o jos reljefas neleidžia JAV padėti Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms atremti atakas.

ES diplomatijos vadovas Josepas Borrellis ragino nelyginti karų Ukrainoje ir Izraelyje dėl sąjungininkų įsikišimo. Pasak jo, tai, kad Izraelio dangus buvo uždarytas po JAV ir kitų sąjungininkų Irano atakos, paaiškinama Jungtinių Valstijų karinių bazių buvimu regione.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(21)
(17)
(4)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()