Žlugo paskutinės Ukrainos viltys. Jie atsisakė perduoti ginklus ()
Buvo pasirodę pranešimų, kad tai gali įvykti, bet, atrodo, entuziazmas dėl to jau yra gesinamas.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Kai pasirodė informacija, kad Rusija puls Ukrainą ir kariais iš Šiaurės Korėjos, Pietų Korėja privalėjo sureaguoti. Staiga šis tolimas karas tapo ir jos reikalu. Pietų Korėja ketina į Ukrainą siųsti savo specialistus, kad šie įvertintų situaciją ir suteiktų informacijos ukrainiečiams. Tačiau dar buvo tikimasi ir kitokios pagalbos.
Buvo pasirodę pranešimų, kad Pietų Korėja parems Ukrainą ginklais ir/ar amunicija. Pietų Korėja turi labai daug 155 mm sviedinių ir labai produktyvią gynybos pramonę. Iki šiol Pietų Korėja Ukrainos mirtina ginkluote nerėmė, nes jos karinė doktrina neleidžia perduoti ginklų kariaujančioms šalims. Tačiau visos politikos kada nors keičiasi.
|
Išskyrus šią. Pietų Korėjos prezidento kanceliarija pranešė, kad šalis nesvarsto galimybės tiekti 155 mm artilerijos sviedinių Ukrainai. Nors Seulas labai nerimauja dėl stiprėjančių Maskvos ir Pchenjano ryšių, politika netiekti mirtinų ginklų aktyviems konfliktams yra nepajudinama.
O gaila. Pietų Korėja dešimtmečius ruošėsi karui su Šiaurės Korėja. Ir kaupė sviedinius. Kalbama apie milijonus sviedinių Pietų Korėjos sandėliuose. Amžinai laukti jie negali, nes sensta, todėl Pietų Korėja senus keičia naujais. O tų senesnių, bet vis dar naudojimui tinkamų sviedinių Pietų Korėja Ukrainai neduos.
Iš vienos pusės, ilgalaikė nacionalinio saugumo politika nėra gera, jei ją galima lengvai keisti. Iš kitos pusės, tikėtina, kad Pietų Korėja vis dar galvoja, kad įsikišusi į karą Ukrainoje labai supykdys Rusiją, o ši gali atsakyti per Šiaurės Korėją. Pietų Korėja negalvoja apie pergalę galimame kare – visa jos gynybos politika sukasi aplink karo išvengimą visomis įmanomomis priemonėmis.
Pietų Korėja, kaip ir NATO, ir Ukraina, naudoja 155 mm artilerijos standartą. Ji gamina ne tik įprastus sviedinius, bet ir išmanią artilerijos amuniciją, galinčią lėkti toliau ir tiksliau. Pietų Korėja netiesiogiai Ukrainos artileriją jau rėmė – jos parduoti sviediniai, kaip pranešama, kai kuriose Vakarų šalyse kompensavo amuniciją, kuri buvo išsiųsta Ukrainai. Kažką panašaus būtų galima organizuoti ir dabar. Tačiau griežto atsako į savo šiaurinės kaimynės įsitraukimą į karą Pietų Korėja dar nenori duoti.